Hudba-smysl života

14. dubna 2010 v 14:00 | Juliana | 
Asi jako většina z vás nevydržím bez hudby ani jeden jediný den.Když někdy nemůžu poslouchat,mám z toho pomalu depku.
Poslední dobou mám však problém se svými sluchátky na mptrojce.Funguje mi pouze jedno,mám špatný kontakt,ale pořád se nějak nemůžu dostat ke koupi nových. Hodně mi to vadí,protože můžu poslouchat jen v autobuse či vlaku a to s tím,že musím pořád sluchátka různě štelovat,abych vůbec nějaký zvuk slyšela.Je to k zbláznění.O poslechu za chůze nemůže být ani řeč.Raději hudbu poslouchám na počítači,kde mám obrovské množství písniček.
A co vůbec poslouchám?Jelikož miluju hindštinu a další indické jazyky,tak jsou to písničky z indických filmů.Ty teď ale docela zanedbávám.Učím se španělsky a zbožňuju latinskoamerické rytmy.Takže u mě zaručeně vede latino.
Ovšem nepohrdnu ani staršími hity.Můj taťka totiž na přelomu 80. a 90.let dělal diskotéky.Byl to DJ.A byly to fajn časy,jenže moc toho nepamatuju,protože když s tím skončil,byla jsem ještě malá.Ale láska k těm písničkám mě neopustila doteď.
Naprosto nečekaně jsem si též zamilovala francouzské šansóny.Francouzština mému uchu fakt lahodí.
V mém počítači též uchovávám hudbu klasickou.Mozart jednoznačně vede.Byl to opravdu vynikající skladatel,jen je škoda,že o něj svět přišel tak brzy.
Mozart
Poslouchám toho spoustu,jen nemám ráda žánry typu heavy metal,RnB,rap a jim podobné.Taky nemusím slyšet dechovku,i když i to jsou hezké písničky.
Cizí mi nejsou ani irské skladby.Vždy se mi též líbily irské tance.Je to zážitek.
Jaký žánr upřednostňujete vy?
Když budu konkrétnější,mými oblíbenými interprety (je jich teda spousty,ale to bychom tu byly do vánoc)jsou z latino žánru Daniela Romo,Thalía a též Mariana Seoane,již jsem objevila teprve nedávno.Vlastně jsou všechny též herečky.Kdo sledujete telenovely,určitě je znáte.
Daniela Romo
Thalía
Mariana Seoane
Ve světě francouzského šansónu upoutal mou pozornost Yves Montand,jenž byl i herec.Nejvíce se proslavil rolemi v politických filmech.Vždy mi byl sympatický.Už ale není mezi námi 19 let.
Yves Montand
I Charles Aznavour je skvělý zpěvák.
V bollywoodském světě hudby je to jednoznačně Sonu Nigam a Sunidhi Chauhan.I když je jich tam hodně,co ráda poslouchám.
Sonu Nigam
Sunidhi Chauhan
A co vy,čí hudba vám vždycky spraví náladu?
Myslím si,že hudba je smyslem života.Bez ní je den smutný.A je mi líto lidí,kteří nějakým způsobem přijdou o sluch nebo se narodí bez schopnosti slyšet.Opravdu o hodně tím přijdou.
A vážím si každého dne,kdy mi je dopřáno poslouchat to,co mám ráda.

Mějte se.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama