Indická kuchyně....4.díl (závěr)

15. dubna 2010 v 20:01 | Juliana |  Seriály aneb co mě zajímá
Ahoj,
dnes se rozloučíme s miniseriálem o indické kuchyni.Ale nebojte se,mám připravený již seriál nový.Jen vám ještě nic neprozradím.Nechte se překvapit!
Ale nyní nás čeká poslední díl,ve kterém se budeme zabývat občerstvením u pouličních stánků.
V Indii těžko budete trpět hlady,neboť všude je spousta možností jak se občerstvit a posilnit.
Na severu je mimořádně oblíbené čaná purí,karí z cizrny,do kterého se namáčí placky purí (či jiné).
U stánků si také můžete koupit bhel purí (placičky plněné zeleninou s tamarindovou omáčkou),páni purí (stejné placičky,které se námáčejí  do velmi ostré omáčky-pouze pro otrlé),bhádží (placky ze zeleniny a cizrnové mouky),samosu (taštičky plněné zeleninou nebo masem) a pakoru (zelenina nebo brambory smažené v cizrnové mouce).
Na severu je běžný kabáb,nejčastěji jako šiškabáb,což je mleté jehněčí maso pečené na jehle,ale také šámikabáb,řízečky z mletého jehněčího masa.V Kalkatě je oblíbené kathí,kabáb zabalený do placky.Nezapomínejte ovšem,že jídlo u stánků je vystaveno mikrobům,a ohlídejte si,aby bylo čerstvě připravené.Zvláště velký pozor dávejte na jídla obsahující vodu,například páni purí,také olej bývá často přepálený.Stravování u indických stánků vyžaduje dostatečnou aklimatizaci a zocelený žaludek.
Na ulici si také můžete koupit rozličné sušené směsi,kterým se někdy říká čanáčúr.Pikantní pochoutkou jsou sušené lupínky chlebovníku a oříšky kešu.Buráky,kterým se tu říká "opičí oříšky" nebo mumfui,se prodávají oloupané a upražené.

Tak doufám,že jste se zase dozvěděli něco nového.Téma příštího seriálu bude zcela odlišné,ale též se bude týkat Indie.Mám pro ni totiž slabost.Ale to už vám určitě došlo.

ČAU

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama