Mé chatování s rodilými mluvčími

6. dubna 2010 v 1:54 | Juliana | 
Namaste,lidičky,
něco bych vám ráda pověděla o mých současných i bývalých indických přátelích na dopisování.
Bylo jich teda jen několik,na prstech jedné ruky by se dali spočítat,ale byli a jsou mi sympatičtí.
Ne všichni jsou mluvčí hindštiny,v Indii se též hodně používá Tamilština.Je to úplně odlišná řeč,ale taky zvláštní a zajímavá jak výslovností,tak písmem.
Můj uplně první kámoš z Indie se jmenuje Abhishek.Už si sice nepíšeme,ale bylo to fajn.Našli jsme se na stránkách www.perfspot.com. Můžete se tam též zaregistrovat.Je tam spoustu lidí z různých koutů světa.Já už tam sice nechodím,ale vzpomínky mám dodnes.
Samozřejmě jsem tehdy s hindštinou sotva začala,s Abhishkem i s ostatními si píšu anglicky,podle mých možností,jelikož angličtinu též dvakrát neovládám.
Vzpomínám si,jak jsem se chtěla před Abhim předvést se svou hindštinou.Vím,že Indové hodně kombinují hindštinu s angličtinou.Je to vlastně Hinglish.Tak jsem to zkusila použít.Abhishek mě za můj pokus pochválil.Kdyby věděl,že jsem při tom používala můj sešit s poznámkami.Ale potěšilo mě to,ani netušíte jak.Dokonce jsem ho zkusila učit česky.Tak občas místo jeho obvyklého hi použil ahoj.Ale moc dlouho to nevydrželo,jelikož jsem to s tou češtinou přeháněla.Nakonec se mi přestal ozývat.Bylo mi to líto,ale byla to určitá zkušenost a na tu se nezapomíná.
Na těch samých stránkách jsem si též chvíli psala se Saravananem z Tamilnadu.S ním tedy jenom anglicky,protože jeho rodným jazykem je tamilština.Díky Saranovi jsem se též začala zajímat o tento jazyk.Tak například mě naučil jejich pozdrav...Vanakkam.Je to něco jako naše ahoj.Má hrozně moc rád cestování.Dokonce mi psal,že by se mnou jel kolem světa.Jasně,bylo by to fajn,ale to se mi nikdy nesplní.Dal mi na sebe i telefonní číslo.Sice úplně zbytečně,ale ten zájem potěšil.S ním mi to též bohužel dlouho nevydrželo.Vlastně jsme si na perfspotu nechatovali,posílali jsme si e-maily.Dodnes mám jeho mailovou adresu v adresáři.Jen už se mu asi neozvu.Stejně by mi po tak dlouhé době neodpověděl.Má spoustu dalších přátel a kromě toho se možná mezitím i oženil.V té době mu bylo myslím 27.Ale moc hezky se s ním povídalo.Byl to fakt kámoš.
To byli mí bývalí indičtí přátelé.A co ti současní?U nich to bude trochu delší povídání,tak si to nechám zase na někdy jindy.

Alvida

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama