Proč je u nás hindština tak málo dostupná?

2. dubna 2010 v 21:14 | Juliana | 
Proč je u  nás hindština tak málo dostupná?To bych taky ráda věděla.Já jsem její obrovský fanoušek a ráda bych se v ní zdokonalila.Jenže těch možností se mi moc nenaskytuje.Bohužel...
Jsem spíše samouk,nikdy jsem žádný cizí jazyk nikde nestudovala.Teda když samozřejmě nepočítám povinnou anglinu na škole.A navíc se mi příčí učit se něco,protože musím.To není nic pro mě.Mě samostudium zcela vyhovuje.Nikdo mě nebuzeruje,že jsem zapomněla domácí úkol,nikdo mě nenutí,abych teď vedla rozhovor v cizím jazyce.Svoje studium si řídím sama a je jen na mě,jestli se chci něco naučit nebo ne.A to co není povinné,mě baví ze všeho nejvíc.
Jen kdyby bylo více možností,jak získat studijní materiál.Pravidelně chodím do knihovny,občas do knihkupectví.Vždy se nejraději zastavuju u regálu s cizími jazyky.Ale ať dělám,co dělám,po hindštině ani stopy.Jak to?Všude samá Japonština,Arabština či Turečtina.Netvrdím,že to nejsou zajímavé jazyky,ale já prahnu po hindštině.
Když jsem s ní začínala,bylo to v květnu roku 2008,prohledávala jsem internet skrz naskrz.Našla jsem docela zajímavé stránky,ale ani jednu v češtině.Světu holt vládne angličtina!!
Moje oblíbené stránky jsou www.ispeakhindi.com.
Vyzkoušejte,dalo mi to hodně.Taky jsem objevila několik skript v angličtině.Na svém blogu z nich budu samozřejmě čerpat.
Jsem ráda,že jsem založila tento blog.Pro ty,kdo hindštinu teprve objevují,jako já před dvěma lety,bude jistě výhodou,že najdou nějaké studijní materiály v mateřštině.
Hrozně moc bych se chtěla dostat k nějakým skriptům v češtině.Vím,že existují,ale bohužel nejsou volně dostupné na netu.Je to škoda.
Nevěšme hlavu,postupem času těch možností přibude.Pojďme tomu věřit.A i když to nebude pravda,dodá nám to alespoň optimismus k dalšímu studiu.
Přeji vám hezký den.
Juliana

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 22. května 2013 v 16:27 | Reagovat

Souhlasím s každým slovem :) Na druhou stranu je ale příjemné utvrdit si zároveň i svoje znalosti z angličtiny, což při tomhle samostudiu z internetu je jaksi nevyhnutelné :D :)

2 Verity Verity | Web | 27. února 2014 v 22:13 | Reagovat

Ahoj :). Já se samostudiem hindštiny začala dneska :D. Ale studium v angličtině mi nevadí, poněvadž bych se angličtině ráda věnovala i v budoucnu a teď se připravuji na zkoušky FCE :). Našla jsem stránku http://www.learning-hindi.com/, která mi zatím parádně vyhovuje, ale kouknu i na tvůj odkaz :). Je to nádherný jazyk a mrzí mne, že je v Česku nedostupný, jak sama píšeš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama