Listopad 2010

Řecká star Helena Paparizou

29. listopadu 2010 v 21:27 | Juliana |  Co ráda poslouchám
Zpěvačku Helenu Paparizou znám už několik let,ale donedávna mi byl znám jen jeden její hit.
Určitě ho znáte.Je zpíván v angličtině.
My number one:


Nyní už mám v počítači spoustu jejích písniček.Všechny jsou v její rodné řečtině.Je to vážně úžasný jazyk.
Další písnička se jmenuje I kardia sou petra:
Treli kardia:


Jako poslední uvedu písničku Aksizi:


Rozhodně to nejsou všechny kousky,co se mi líbí.Je jich mnohem víc.Ale na ukázku to jistě stačí.Koho písničky zaujmou,může si další najít na www.youtube.com .

Můj běžecký trénink - den 11.

28. listopadu 2010 v 21:04 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
V pátek jsem se vypravila na třetí trénink za tento týden.Vstala jsem ale až v půl osmé.
Nevadí.Všechno jsem krásně stihla.
TF po probuzení - 59
trénink - 5 min rychlá chůze + 3 min běh
( opakováno 4x = 32 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 44 min 55 s
Byla hrozná kosa.Venku už byla vidět námraza a já byla tak ráda,že jsem si konečně vzala tu čelenku.Jinak by to asi moje uši nepřežily.Námraza ale měla i své pozitivum.Zamrzlo i bláto na cestě a já se jím nemusela brodit.
Bohužel mě v půli cesty hrozně rozbolelo břicho.Už jsem měla silné nutkání přestat s tréninkem,ale pak jsem zatnula zuby a běžela.Bolest naštěstí zanedlouho přešla.Aspoň vím,že nejsem úplně z cukru.
Před zatáčkou do centra dědiny jsem za sebou slyšela auto a blízko něj utíkal takový větší pes.
Naštěstí jsem zrovna měla 5 min chůze.Auto zajelo do zatáčky a já za ním.Uvnitř seděl nějaký mladý chlap a zatroubil na psa,který se zdržoval někde vzadu.Ten se poté rozběhl za ním.I takto se dá venčit pes.
Na cestě domů se mi konečně podařilo potkat mamku s kolem.Roznášela poštu.Několik minut a už bychom se zase minuly.
Domů jsem přišla zase příjemně unavená a vysportovaná.Při tréninku mi bylo horko,ale než jsem se vrátila domů,opět se o mě pokoušela kosa.Čelenka to jistila.
Vyšla jsem v 7.58 a vrátila jsem se v 8.43.
TF po aktivitě - 96

Dnešní,čtvrtý trénink jsem neabsolvovala,protože jsem byla po brigádě šíleně unavená.
Nevadí.Příští týden budou už 4 minuty běhu v kuse.Jsem sama zvědavá,jak mi dají zabrat.

Už zase o rok starší!

25. listopadu 2010 v 22:31 | Juliana | 
Dnes má svátek Kateřina.Je 25.listopadu a pro mě je tento den významný tím,že jsem zase o rok starší.Přesně ve 12.15 mi začal 23.rok mého života.
Díky Facebooku mi mohli popřát i lidi,se kterými jsem se dlouho neviděla.Je to fajn a jsem za to ráda.Smskou mi popřála teta za celou rodinu a taky kamarádka z výšky,má úžasná bývalá spolubydlící.
Taťka přijede z práce až zítra,ale mamka mi popřála hned,jak jí skončilo dnešní roznášení pošty.Dostala jsem Studentskou pečeť a 4 losy.Sice jsem nic nevyhrála,ale i tak to bylo fajn.Jinak k narozkám počítám ty mé nové skvělé boty,ve kterých si užívám své běžecké tréninky.
Navíc už se blíží můj výlet do Vídně,takže se mám pořád na co těšit.A že jsem zase o rok starší?S tím se bohužel nedá nic dělat,ale život jde dál a vždycky se najde důvod,proč se z něj těšit,ne?
Ještě nevím,jak budu slavit.Já nikdy nebyla na oslavy narozenin s přáteli.To by mohlo spoustu lidí potvrdit.Já už jsem prostě taková.Holt žádná odvázaná divoška.Ale slavit určitě nějak budu.
Tohle jsou mé první narozeniny,co mám blog.Narozeniny blogu jsou až 29.března.Jsem zvědavá,jestli se jich dožije.Doufám,že jo.Je to kus mého života za posledních několik měsíců a na to se nezapomíná.
Moc děkuju těm,kteří si na mě dnes vzpomněli.Vím,že většina z nich nemá adresu tohoto blogu a já jim ji z určitých důvodů ani dávat nebudu,ale prostě mám radost,že na mě nezapomněli.
Nebudu tady rozebírat,co mi přinesl tento rok.Spoustu věcí jsem samozřejmě opět nestihla,ale zároveň jsem dospěla k novým cílům,za kterými si hodlám jít.A uvidíme,jak to zvládnu do dalších narozenin.
Tak vzhůru do 23.roku mého života!

Můj běžecký trénink - den 10.

25. listopadu 2010 v 20:30 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Čím dál lepší.Já jsem dnes vstala dokonce o třičtvrtě na sedm.Prostě se snažím zvykat si na hodně brzké ranní vstávání.Jenže v zimě je bohužel dlouho tma.Na jaře se mi to snad bude dařit víc.Ale zatím to jde,ne?Navíc jsem ušetřila trochu víc času.
TF po probuzení - 61
trénink - 5 min rychlá chůze + 3 min běh
( opakováno 4x = 32 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 44 min 4s
Ven jsem vyšla v 7.15 a vrátila jsem se opačným koncem dědiny v 7.59.
Dnes byl kopeček o něco méně zablácený,i když i to stačilo,ale já měla pocit,že mi to jde o něco líp.Ty tři minuty do kopce se mi dnes zdály o něco snazší.Že bych si už začala vážně zvykat?Uvidíme,jak to bude pokračovat.
Na některých místech jsem se rozběhla trošku víc.Maličko mě chvíli píchalo v boku,ale při běhu jsem to rozdýchala ( už mi to dýchání jakžtakž jde) a bylo po bolesti.
Během poslední dnešní tříminutovky jsem díky rychlejšímu tempu doběhla dál než v úterý.A zbytek cesty domů už byla jen procházka.Bylo mi hrozné vedro.Dalo se jen těžko věřit tomu,že mi před tréninkem mrzly ruce.
Při dalším tréninku už si ale dám přes uši čelenku,protože mi na ně byla fakt kosa.
TF po aktivitě - 94

Dodatek:Včera se mi nechtělo vstávat,takže z běhu nebylo nic,i když nepršelo.Tak jsem po letech vytáhla švihadlo a přece jen jsem si nějak zacvičila.Dokonce jsem trochu posilovala ruce na žebřinách.Takže jsem ten den tak zcela nepromarnila,co se cvičení týče.

Skáčeme přes švihadlo

24. listopadu 2010 v 12:24 | Juliana |  Udělejte něco pro zdraví
Skoky přes švihadlo vám pomohou zbavit se nadbytečných kilogramů. Posílíte a vytvarujete svalstvo nejen dolní poloviny těla, ale také svaly rukou, ramenou, zad a hrudníku.

Svaly, srdce, koordinace ale i celulitida

Posilujete také břišní svalstvo. Zvýšíte svou kondici a vytrvalost. Zlepšíte koordinaci celého těla. Posílíte kardiovaskulární systém. Švihadlem bojujete proti celulitidě.

Varianty práce se švihadlem

Existuje mnoho způsobů přeskoků: snožmo, po jedné noze, střídavě po pravé a levé noze, snožmo do stran, vpřed-vzad, do čtverce, můžete zkusit dvojšvih a cokoli, co vás napadne.
Můžete měnit počet skoků, jejich tempo, způsob skákání. Můžete skákat sami nebo s delším švihadlem ve skupině. Můžete skákat do rytmu hudby, hlavní je, aby vás to bavilo.
Skákání přes švihadlo má výhodu v nízkých pořizovacích nákladech.

Vhodná délka švihadla

Vhodnou délku švihadla zjistíte tak, když se snožmo postavíte na střed švihadla. Konce napjatého švihadla by měly dosahovat do podpaží. Příliš krátké švihadlo vás nutí příliš ohýbat kolena a pohybovat pažemi v ramenou. Příliš dlouhé švihadlo se zachycuje za nohy.

Před cvičením se zahřejte

Před skákáním byste se měli zahřát. Ideální je kraťoučký běh anebo skoky na místě bez švihadla. Skákejte na rovném povrchu.
Při skocích by se neměly paty dotýkat země, odrážejte se od špiček. Paže by měly být od ramen k loktům těsně u těla, lokty by měly být pokrčené a předloktí v úrovni pasu.

Používejte zápěstí

Švihadlo přetáčejte pohybem zápěstí. Kolena by se téměř neměla ohýbat. Neskákejte vysoko, pouze do výšky zhruba 5 cm, nižší skoky tolik nenamáhají klouby. Měňte druhy přeskoků, ať nepřetěžujete klouby jednostranně.

Cvičení nepřehánějte

Přizpůsobte skoky svým fyzickým schopnostem. Pokud se budete cítit unavení nebo zadýchaní, zpomalte tempo. Po skákání se zase protáhněte.
Používejte vhodnou obuv, která brání tvrdým dopadům na podložku.

ZDROJ:http://www.kilogramy.cz/svihadlo/

Můj běžecký trénink - den 9.

23. listopadu 2010 v 22:11 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Jelikož mě v pondělí o sedmi naštval ranní déšť,rozhodla jsem se vrátit znovu do vyhřáté postele.
Dnes ale bylo líp a tak jsem se zase po několika dnech věnovala tréninku.
A že mi dal zabrat.
Vstávala jsem za deset půl osmé.
TF po probuzení - 64
trénink - 5 min rychlá chůze + 3 min běh
( opakováno 4x = 32 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 45 min 21 s
Ven jsem vyšla v přesně v osm a vrátila jsem se v 8.45.
Dnes jsem neplánovaně podnikla menší okruh naší dědinou.Prvních několik minut jsem šla za dědinu a pak nastal tříminutový běh do mírnějšího kopce.Ten dal ale zabrat,protože byl navíc tak trochu zablácený.A já taky nejsem zvyklá běžet do kopce.Ale zkusit se má všechno.
Když nastalo dalších 5 minut chůze,musela jsem na pár vteřin zastavit a uhnout před autem.Pak jsem doufala,že do dalšího běhu se dostanu už na vrchol kopce.Jinak bych to už asi nezvládla.Povedlo se.
Pak chvíli z kopečka a zase do mírnějšího,ale fakt kraťoučkého kopečka,za to mé známé místečko.Tam se cesta rozdvojila a já zahnula do zatáčky.Tehdy jsem se rozhodla,že se zpátky vracet nebudu,ale zjistím,kde vylezu na druhé straně.
Běžela jsem tedy menší okruh kolem vinohradů.Divila jsem se,že mi ty tříminutové běhy po rovince nedělaly nijak moc velké problémy.Do kopce to bylo horší,ale ten jsem měla již za sebou.
Pak nastala další rozdvojená cesta.Tentokrát s ukazately centrum a sklepy.Já si vybrala zatáčku,která vedla do centra naší dědiny.A tam už jsem to v pohodě poznávala.
32. minutou trénink v podstatě skončil,ale ještě jsem se musela dostat domů.U kostela jsem potkala na kole paní pošťačku,která se mě zeptala,jestli jsem šla pomoct mamce s poštou.
S mamkou jsme se jen nepatrně minuly,jak jsem později po jejím příchodu domů,zjistila.Rozdávat poštu vyšla kolem čtvrt na devět,když já jsem byla někde nahoře na kopci.
Byl to úžasný trénink.Čím delší,tím lepší.Tento týden mě čekají ještě tři.Uvidíme,jak si to rozvrhnu a jak to dovolí počasí.
TF po aktivitě - 93
Taky jsem po návratu domů byla chvíli nucená kašlat.Holt jsem se dnes dostatečně vyběhala.

Red Dwarf - ČERVENÝ TRPASLÍK

21. listopadu 2010 v 18:06 | Juliana |  Co ráda poslouchám
Jeden z mých nej seriálů!Někteří určitě znáte.


A má nejoblíbenější písnička z Červeného trpaslíka:


K tomuto seriálu mě v roce 2007 přivedla má spolubydlící.A já jsem za to fakt ráda.Mám skoro všechny díly,kromě těch nejnovějších,od ní na cédéčku.A v těchto dnech si je připomínám.Zjišťuju,že se mi líbí pořád stejně moc.

Něha je pro nás ženy důležitější než sex

19. listopadu 2010 v 23:23 | Juliana |  Vztahy a sex
Muži, kteří si dělají starosti se svými výkony v posteli, se nemusí zbytečně stresovat. Vášnivý a uspokojující sex není pro ženy v partnerském vztahu to nejdůležitější a jeho absence zpravidla není důvodem k rozchodu. Ženy mnohem pravděpodobněji ukončí vztah, v němž chybí něha.

Pokud muž partnerku citově zanedbává, je mnohem pravděpodobnější, že jej žena opustí, než když ji nedokáže uspokojit po sexuální stránce. Vyplývá to z nového průzkumu, který zveřejnil server Daily Mail.
Téměř polovina respondentek uvádí, že emocionální porozumění a intimita jsou pro ně ve vztahu ze všeho nejdůležitější. Sex mají v žebříčku vztahových priorit na prvním místě pouhá dvě procenta žen!
Nedostatek emocionální podpory jako nejpravděpodobnější důvod k rozchodu uvádí celých 38 procent dotázaných žen, zatímco kvůli neuspokojivému sexu by vztah ukončily jen dvě ze sta.
"Dnešní mladá žena je osvěžujícím modelem moderní tradicionalistky, zastávající nezávislost i rovnost, ovšem v kombinaci s nekonečně lidskou a letitou potřebou lásky a oddanosti," tvrdí psycholožka Sally Bramptonová.
"Pětaosmdesát procent žen rozumově chápe, že ve vztazích něco jako 'dokonalé' neexistuje. Nicméně dnešní ženy jsou mnohem citlivější než jejich předchůdkyně před 25 lety, emocionální podpora je pro ně tedy mnohem důležitější."

Pro muže je sex důležitější

Muži to ovšem mají ve vztahu jinak. Sex pro ně ve společném soužití hraje mnohem důležitější roli a obecně mu přisuzují vyšší příčky než ženy. A tak zatímco ženy spíše než sexuální výkon ocení kvalitní konverzaci nebo to, že se s partnerem prostě dobře baví, muži dávají přednost fyzickému potěšení.
Výzkum by podle odborníků měl být ostrým varováním pro všechny muže, kteří nechali něhu a intimitu ze vztahu vyšumět.

Ženy očekávají v podstatě stále to stejné

Průzkum časopisu Elle mimo jiné ukázal, že se ženy cítí být ve vztahu více ohroženy kvůli moderním technologiím. SMS flirtování a online sex shledávají jako více nebezpečné než potenciální setkání partnera s cizí ženou tváří v tvář.
"Internet vztahy rozhodně velmi změnil," tvrdí Bramptonová. "Nicméně i ve velmi moderním kontextu zůstávají ženy tradicionalistkami co se týče norem chování, jež od partnera očekávají."
Z dalšího průzkumu z počátku roku vyplývá, že čtyři z deseti dospělých uvažovali o opuštění partnera, přičemž každý desátý proto, že své polovičce již nedůvěřuje.

Nejčastější důvody nefungujícího vztahu podle žen
1.  Nedostatek emocionální podpory38,1 %
 2. Vztah nikam nesměřuje31,4 %
 3. Různé specifické důvody
12,9 %
 4. Partner už není fyzicky atraktivní
4,8 %
 5. Partner není dostatečně ambiciózní a společenský4,4 %
 6. Partner se nechce usadit tak, jako partnerka 2,4 %
 7. Špatný sexuální život
2,38 %
 8. Nedostatek finanční podpory0,85 %

ZDROJ: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/213485-neha-je-pro-zeny-dulezitejsi-nez-dobry-sex.html

Můj běžecký trénink - den 8.

19. listopadu 2010 v 23:16 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Dnes jsem byla se svým tréninkem spokojená.Tedy až na to,že dost mrholilo a po návratu domů dokonce začalo pršet.Ale to je fuk.
Po probuzení jsem si zapomněla změřit TF,tak k tomu došlo až před odchodem ven - 67.
trénink - 6 min  rychlá chůze + 1,5 min běh
( opakováno 4x = 30 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 36 min 17 s
Konečně jsem překonala ten nepříjemný pocit na mé trase kolem těch stromů.Potmě jsem se tam docela bála a ráno to taky není moc příjemné místo.Ale dnes za mnou jelo po cestě auto a já si myslela,že pojede až kolem mě.Tak jsem se rozběhla a dostala se až za to místo nahoru do kopce.A byla jsem ještě kousek dál.Bylo to fajn.Vůbec nevím,proč jsem tudy předtím nechtěla běžet.Odteď se budu postupně dostávat dál a dál.
Kvůli menšímu prodloužení trasy jsem si dala dnes o jednu sérii víc.A bylo to k dobru.
Jen mě štvalo to bahno.Málem jsem na silnici spadla.Chvíli jsem musela jít po trávě.Snad to bude příští týden už v pořádku.
Hned od pondělka mě čeká již tříminutový běh v kuse.Tak snad se moc nezadýchám a zvládnu to.Ono to jde,pokud se hned na začátku nerozběhnu rychle.To pak nic nevydržím.Snad to dobře dopadne.
TF po aktivitě - 85
Ven jsem vyšla v 7.50 a vrátila jsem se v 8.26.
Rozcvička samozřejmě též nemohla chybět.

Můj běžecký trénink - den 7.

17. listopadu 2010 v 23:30 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Dnes proběhl v Brně další z běžeckých závodů.Běh o pohár Jehnic 2010.Očekávala se velká účast,tak jsem zvědavá,co se zítra na svých oblíbených stránkách dozvím.
Já byla samozřejmě též ráno běhat.I když počasí nebylo nic moc.Snad se závod vydařil.Aspoň nepršelo.Dopoledne se ale naštěstí vyjasnilo.
TF po probuzení - 64
- trénink - 6 min rychlá chůze + 1,5 min běh
( opakováno 3x = 22,5 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 33 min 55 s
Dnes jsem vyšla ven pozdě.Mamka totiž byla doma,protože je svátek a chtěla si se mnou v klidu vypít čaj.Ven jsem se dostala až v 7.55 a vrátila jsem se asi v 8.29.
Trochu mě píchalo v boku,ale splnila jsem si svůj trénink v pohodě a celý.

( dodatek: během psaní tohoto článku jsem se dozvěděla ony tolik mnou očekávané výsledky z Jehnic - účast byla fakt rekordní.Ve všech kategoriích startovalo 756 startujících.Síla,co?
Jirka závodil v běhu na 10 km a měl čas 41 minut.Mívá sice už dlouhou dobu pod 40,ale kolem něj bylo dalších 294 startujících.To se pak těžko v klidu startuje,ne?Divím se,že se tam někdo nepřerazil.A Jirka byl na 31.místě.To je náhodou skvělý výkon!)

Můj běžecký trénink - den 6.

16. listopadu 2010 v 20:28 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Ráno jsem si myslela,že se dnešní trénink ani neuskuteční.Prostě se mi nechtělo ani za nic vstát.Proto jsem si taky nezměřila TF.Přišlo mi to v tu chvíli zbytečné.
Jenže...Hádejte co?Konečně jsme byly koupit ty moje vysněné nové sportovní boty a já jsem po návratu domů neodolala.Musela jsem je jít pokřtít.
I když už byla skoro tma,rozcvičila jsem se a šla na věc.
trénink - 6 min rychlá chůze + 1,5 min běh
( opakováno 3x - 22,5 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 31 min a 36 s
Dnes jsem měla dobrý čas,co se týče absolvování celé mé trasy od našeho domu zpátky,protože byla tma a já se v určitých úsecích trasy trošku bála.Běžím po cestě kolem vinohradů a je to směrem k lesu a potmě a sama jsem se tam necítila zrovna nejpříjemněji.A tak jsem trochu zrychlila.Ale úžasné nové boty mi to vše vynahradily.Opravdu skvěle se v nich běží.Samozřejmě,že jsem si nekoupila žádnou drahou značku.Vím,že na běžeckých botech se šetřit nemá,ale když člověk do toho nemůže investovat,kolik by chtěl,musí stačit i ty boty,co mám.A já si nemůžu stěžovat.Levné,ale super.
TF po aktivitě - 80
Vyšla jsem v 16.35 a vrátila se v 17.06.A to už je fakt pořádná tma.

Můj běžecký trénink - den 5.

15. listopadu 2010 v 23:05 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Začal další týden a můj tréninkový plán též o kousek pokročil.
Opět jsem vstala v sedm a po menší rozcvičce jsem si dala první dnešní snídani.Jen takovou drobnou - 2 kukuřičné plátky a hrnek vody.
Po běhu toho samozřejmě sním mnohem víc.
TF po probuzení - 57
trénink - 6 min rychlá chůze + 1,5 min běh
( opakováno 3x  = 22,5 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 33 min a 11 s
TF po aktivitě - 76
Ven jsem vyšla na mě už fakt brzy - v 7.30 a vrátila jsem se v 8.03.
Bylo hezky,jen ta auta v polích trochu rušila.Ale co se dá dělat.
A chodidla taky trošku bolela,ale to je tím,že se mi rozpadají boty.
Konečně jsem se dočkala,zítra jedeme kupovat nové.Snad dobře vybereme a mě se bude skvěle běhat.

Trocha angličtiny neuškodí

15. listopadu 2010 v 18:20 | Juliana |  Opakujeme angličtinu
HAVE YOU GOT CHANGE FOR THE PHONE?          -  NEMÁTE DROBNÉ NA TELEFON?
HOW IS YOUR KNOWLEDGE OF ENGLISH?             -  JAKÉ JSOU VAŠE ZNALOSTI ANGLIČTINY?
WHERE ARE YOU GOING FOR YOUR VACATION?    -  KAM JEDETE NA DOVOLENOU?
I LOOK FORWARD TO SEEING YOU.                       -  TĚŠÍM SE,ŽE VÁS UVIDÍM.
DO YOU THINK YOU COULD HELP ME?                   - MYSLÍŠ,ŽE BYS MI MOHLA POMOCI?
I KNOW I CAN RELY ON YOU.                                 - VÍM,ŽE SE NA TEBE MOHU SPOLEHNOUT.
DID YOU ENJOY YOUR MEAL?                                - CHUTNALO VÁM JÍDLO?
I HAVE ENOUGH TIME.                                           - MÁM DOST ČASU.

Otevření hrobu Tycha Brahe

15. listopadu 2010 v 11:57 | Juliana |  Zajímavé události ze světa archeologie
Vědci v pondělí dopoledne vyzvedávají z Týnského chrámu na Staroměstském náměstí ostatky dánského astronoma a alchymisty Tycha Braha. Češi a Dánové chtějí zjistit přesnou příčinu smrti této osobnosti. Dosud se za nejpravděpodobnější pokládá smrt v souvislosti s ledvinovými kameny.
V úvahu připadá také otrava rtutí, která mohla způsobit problém s ledvinami. Otravu si muž, který často dělal s látkami pokusy, mohl přivodit sám. Dánové ale uvažují, že mohl být otráven na pokyn dánského krále Kristiána IV.
"Ostatky se vyzvednou a převezou do laboratoří antropologického oddělení Národního muzea, tam bude otevřena cínová rakev, která pochází z roku 1901," vysvětlil už dříve Novinkám Zdeněk Dragoun z Národního památkového ústavu. Ten se na výzkumu podílí.
Právě v roce 1901 byly ostatky už jednou vyzvednuty a přišlo se na velké množství rtuti ve vlasech.

Teorie smrti

Tycho Brahe byl významný astronom, který působil na císařském dvoře Rudolfa II.
S oblibou se říká, že astronom zemřel u večeře ve společnosti císaře. Nechtěl odejít od stolu dříve než císař a praskl mu močový měchýř. Podle lékařů je to ale nesmysl, měchýř prasknout nemůže.
Dánský astronom Tycho Brahe
Dánský astronom Tycho Brahe

Vědec měl podle předchozích výzkumů v těle velké množství rtuti, takže jednou z verzí je to, že se otrávil či byl otráven. Muž pravděpodobně v rámci alchymistických pokusů dělal pokusy i sám na sobě.
Brahe začal mít problémy na hostině u Petra Voka, na níž se opil. Po návratu do Prahy měl velké bolesti ledvin. Zemřel po dvou týdnech pravděpodobně na selhání orgánu. Otrava rtutí mohla být příčinou. Dánští vědci tvrdí, že Brahe se zřejmě neotrávil sám, protože mu rtuť byla podána až krátce před smrtí.

Tycho Brahe (někdy se také uvádí jméno Tycho de Brahe, je ale nepřesné, správně by bylo Tycho Brahe de Knudstrup) se narodil 14. prosince 1546 v dánském Knudstrupu. Byl šlechtického původu. Je znám jako významný astronom, nejpřesnější pozorovatel noční oblohy. Jeho pozorování byla překonána až v moderní době.
V roce 1572 například popsal výbuch supernovy v souhvězdí Kasiopea.
Pracoval pro dánského krále Fridricha II, který mu nechal vybudovat observatoř. Pak se s ním ale nepohodl a přijal nabídku na dvoře rakouského císaře Rudolfa II.
Brahe byl stoupencem hybridní teorie mezi teorií heliocentrickou a geocentrickou. Tvrdil, že kolem Země obíhají Slunce a Měsíc, všechny ostatní planety obíhají kolem Slunce.

ZDROJ:http://www.novinky.cz/domaci/216832-archeologove-oteviraji-hrob-tycha-braha.html

Robert Michael Urich...3.část

14. listopadu 2010 v 22:25 | Juliana |  Mí oblíbení herci
Robert Urich patřil dlouhá léta k populárním a uznávaným hereckým osobnostem.Byl typem skromného nevtíravého člověka,který si,na rozdíl od jiných celebrit,úzkostlivě chránil soukromí.Nikdy nehrál role playboyů,spíš jej obsazovali do "charakterových" rolí,které mu byly naturelem bližší.A když se v jeho životě neobjevily žádné skandály ani jiné pikantnosti hodné publicity,které provázejí spoustu hvězd a hvězdiček Hollywoodu,bulvár mu nevěnoval velkou pozornost.Sám herec o takovou levnou popularitu ani nikdy nestál.A ani to nepotřeboval.Svými hereckými výkony přesvědčil o svých kvalitách.
Po absolvování vysoké školy hrával v divadle.Po 18-měsíčním účinkování v chicagském Ivanhoe Theater a později ve Pheasant Run Theaters natolik zaujal svou přirozeností,že ho filmoví agenti angažovali do Los Angeles,kde začala jeho skvělá profesionální kariéra.
Poprvé zazářil v televizním seriálu Bob and Carol and Ted and Alice a v roce 1973 debutoval ve filmu Clinta Eastwooda Magnum Force.Následovaly další televizní seriály,které se střetly s velkým diváckým ohlasem:Tabitha,Vegas a Gavilan.A pak přišel jeho nejslavnější seriál Spenser:For Hire.
V něm Robert Urich v roli soucitného detektiva exceloval a miliony televizních diváků po celých Spojených státech v čase jeho vysílání doslova přikoval k obrazovkám.Urich alias Spenser se tak na tři roky stal neodmyslitelným hostem amerických domácností.
Jeho popularita brzy překročila hranice kontinentu a jméno Urich se stalo pojmem i v Evropě.Prostřednictvím televizních seriálů a filmů "zavítal" i na Slovensko,i když tehdy jen málokdo věděl o jeho slovenském původě.Ve vlasti jeho předků se s ním televizní diváci mohli seznámit například ve filmech Dělej,co umíš,Žít jen 83 hodin či Zachraňte děti!,ale hlavně v seriálu Loď lásky,v němž Urich hrál sympatického kapitána Jima Kennedyho.

Robert Urich
Bohužel nevím,z čeho pochází tahle fotka.

Můj běžecký trénink - den 4.

14. listopadu 2010 v 22:03 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Protože v pátek pršelo a to docela dost,využila jsem k tréninku svůj náhradní den,neděli.
Tam byl ale menší problém se vstáváním o sedmi,protože jsem přišla v jednu z brigády a usnula jsem zhruba po druhé ranní.Ale i tak jsem se překonala.
Bylo moc krásné počasí,takže jsem měla i chuť vyběhnout ven.
TF po probuzení - 67
trénink - 7 min rychlá chůze + 1 min běh
( opakováno 3x = 24 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 34 min a 14 s
TF po aktivitě - 80
A opět několik cviků na protažení před i po tréninku.
Ven jsem vyšla v 7.50 a vrátila jsem se v 8.24.
Dnes jsem ani nikoho ráno nepotkala.Všude byl klid a žádná auta.Tedy kromě hlavní silnice.
Konečně jsem zkusila běžet trochu rychleji,jestli to udýchám.Zní to trochu směšně,když běžím podle tréninkového plánu pouze minutu v kuse,ale najdou se i takoví,co to nevydrží.
Stejně už se těším,až uběhne několik týdnů a můj plán trochu pokročí.Chci už pořádně běhat,ale uspěchávat taky nic nechci.Mám se aspoň na co těšit.
Taky jsem se dnes dozvěděla výsledky prvního závodu po měsíční pauze.Konal se tuto sobotu,tedy 13.11.Podle toho,co jsem se dozvěděla,měla Malacká desiatka úspěch.A ty fotky taky neměly chybu.
Tady máte na ně odkaz: http://www.vojtost.rajce.idnes.cz
Příští týden se můj plán trochu změní.Ne závratně,ale budou malé změny.
A možná si pojedu koupit nové boty,protože jak už jsem psala,ty moje se rozpadají a běhat se v nich už skoro nedá.Snad budu mít štěstí.

Bolí vás hlava?Co takhle bylinky?

10. listopadu 2010 v 18:13 | Juliana |  Udělejte něco pro zdraví
Bolí vás často hlava a prášky proti tomu už nezabírají? Zkuste pro změnu bylinky. Správně vybrané bylinky mohou zabrat mnohem účinněji než prášky proti bolesti hlavy. Vedle toho bylinky nejsou pro naše tělo tak škodlivé, jako je časté polykání paralenu, ibalginu a všech možných dalších prášků. Které bylinky jsou konkrétně dobré proti bolesti hlavy? Pojďme si některé vyjmenovat včetně způsobu užívání.
Na bolest hlavy i silnou migrénu rychle účinkuje kopretina řimbaba. Kromě přírodního stavu jí můžeme zakoupit také v lékárnách v sušené podobě nebo také ve formě kapek. Kopretinu je možné zcela bezpečně užívat i preventivně, abychom se bolestem hlavy nebo migrénám úplně vyhnuli. Ze sušených kopretin si můžeme dělat účinný odvar.
Další bylinky, které působí proti bolestem hlavy jsou kopřivy. I z těch si můžeme stejně jako z kopretin udělat čaj. Při silných bolestech můžeme pít čaj maximálně 5x denně, jinak by měly postačit šálky tři. Čaje z bylinek připravujeme tak, že sušené plody spaříme vroucí vodou a necháme asi patnáct minut luhovat. Pokud bychom neměli k dispozici kopretiny ani kopřivy, můžeme využít ještě další dostupné bylinky: řebříček, sporýš nebo zeměžluč. I ze sušených plodů všech těchto bylinek si můžeme udělat stejným způsobem čaj, který působí velmi dobře proti bolestem hlavy. 
Jaké jsou vaše zkušenosti s léčením bolestí hlavy? Používáte prášky nebo bylinky? 

kopřiva
ZDROJ:http://www.hyperbola.cz/index.php/Bolest-hlavy-Zkuste-bylinky

Můj běžecký trénink - den 3.

10. listopadu 2010 v 17:48 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Nějak jsem tomu tréninku úplně propadla.Taky se mi moc zamlouvá vést si na blogu tento malý běžecký deník.
Konečně jsem vstala přesně v sedm.Už mi to ani žádný problém nedělá.Kdybyste mi před měsícem řekli,že budu vstávat tak brzy a ještě ráda,asi bych se vám vysmála.Ale teď už je to s mým vstáváním čím dál lepší.
TF po probuzení - 62
trénink - 7 min rychlá chůze + 1 min běh
( opakováno 3x = 24 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku - 34 min a 33 s
TF po aktivitě - 90
Ven jsem vyšla po velmi lehké snídani v 7.33 a vrátila jsem se asi v 8.07.
Pravidelná rozcvička před i po samozřejmě nechyběla.
Co mi však vadilo,bylo opět tak trochu zrádné počasí.Mrholilo a padala mlha.Chvíli jsem si v ní připadala,že jsem se ztratila,i když jsem šla ( běžela ) po mě známé trase.A do toho ještě velká auta v poli.Zase mi jedno přerušilo běh,když jelo po mé cestě.
Ale jinak to stálo za to.Projít se,proběhnout a pořádně provětrat.
Zítra si ale dávám pauzu.Ta je taky nutná.

Může se hodit

10. listopadu 2010 v 15:32 | Juliana |  ŠPANĚLŠTINA
Yo me mando mudar. - Já už mizím.

Yo sé lo que me hago. - Já vím,co dělám.

Yo soy lo de menos. - Na mne vůbec nezáleží.

Lo mismo da que otra. - Je to všechno jedno.

Tiene malos ojos. - Má uhrančivé oči.

No sabe presentarse. - Neumí se chovat.

Que mejore pronto. - Ať jste zase brzy zdráv.

No hay nadie aquí. - Není tu nikdo.

Es lástima de dinero. - To je škoda peněz.

El dinero no me llega. - Ty peníze mi nestačí.

Můj běžecký trénink - den 2.

9. listopadu 2010 v 16:50 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
I když jsem měla původně v úmyslu jít si zaběhat až ve středu,včera večer jsem se rozhodla,že budu chodit běhat v pondělí,úterý,středu a pátek a neděle bude náhradním dnem.
No a tak jsem si šla zaběhat i dnes.A narozdíl od včerejšího psího deštivého počasí byl dnes ideální den na sport.A to se muselo využít.
Ráno jsem se vzbudila něco po sedmé hodině a změřila si tep.
TF po probuzení - 60
Ven jsem se dostala zhruba v 7.41 a vrátila jsem se asi v 8.16.
trénink - 7 minut rychlá chůze + 1 min běh ( opakováno 3x = 24 min )
+ chůze domů = celkový pobyt venku 35 minut 28 sekund
TF po aktivitě - 86
Opět rozcvička před i po.Nohy mě naštěstí díky tomu nebolí.
Na cestě u vinohradů jsem potkala ráno jen muže se psem.Jenže nešel po asfaltce jako já,ale po trávě o kus výš.Když jsem měla minutu běhu,tak jsem mu zdrhla.:-)
A zítra jdu zas.Chtěla bych vstát už o sedmi.Chci si zvyknout vstávat opravdu brzy.

Způsobové sloveso MAY

9. listopadu 2010 v 14:05 | Juliana |  Opakujeme angličtinu
- po can je may druhé ze způsobových sloves
- znamená smět
- vkládáme jej do vět podobně jako will,can mezi podmět a přísudek
- I go. - Já jdu.
- I may go. - Já smím jít.
- Významové sloveso ve 3.osobě ztrácí koncovku -s.
- He goes. - On jde.
- He may go. - On smí jít.
- U záporu nastává problém,protože zápor od may je nepravidelný.
- zápor slovesa may má opět plný tvar: must not
- zkrácený: mustn't
- výraz may not není zápor od may
- I mustn't go. - Nesmím jít.
- He must not speak. - On nesmí mluvit.
- otázku stejně jako u slovesa to be tvoříme převrácením slovosledu oznamovací věty
- May I go? - Smím jít?
- May I help you? - Smím vám pomoci?
- jako všechna způsobová slovesa i may má jiný způsob vyjádření,tzv.opisný tvar
- tento tvar je: to be allowed to
- to znamená,že např.věta He may go,se dá říci He is alllowed to go.
- On smí jít,je mu dovoleno jít. 

( čerpáno z angličtiny k poslechu,staženo z ulož.to )

Můj běžecký trénink - den 1.

8. listopadu 2010 v 10:00 | Juliana |  MŮJ TRÉNINKOVÝ DENÍK
Je sice pravda,že jsem začala s během už  před pár týdny,ale zjistila jsem,že se potřebuju držet nějakého plánu a ne jen tak neřízeně venku pobíhat.
Jak jsem minule psala o webovkách www.behame.cz ,našla jsem si tam plán,podle kterého se ode dneška řídím.O tom jsem se již zmiňovala.
Začínám v podstatě od znovu.Ty první týdny mě utvrdily v tom,že běhat chci a teď si začnu vést takový menší tréninkový deník,i když bez kilometrů,jelikož nemám kolo s tachometrem,abych si změřila vzdálenost.Škoda.
Taky jsem si začala měřit tep po probuzení a po návratu z tréninku.
TF po probuzení - 64
trénink - 7 minut rychlá chůze + běh 1 min ( opakováno 3x = 24 minut )
+ chůze domů = celkový pobyt venku 33 minut 12 sekund
TF po aktivitě - 78
Samozřejmě jsem absolvovala menší rozcvičku před i po tréninku.
Byl to fajn pocit a náladu mi nepokazil ani drobný déšť,který během mého tréninku blízko vinohradů zesílil natolik,že jsem musela mít na hlavě kapuci.
Domů jsem se vrátila příjemně naladěná a trochu unavená.Sprcha mě však dostatečně přivedla k životu.Nemůžu si stěžovat ani na fakt,že jsem trochu zmokla.Prostě jsem měla chuť být venku a v tom mi takový menší déšť nezabrání.
Ven jsem vyšla asi v 7.40 a vrátila jsem se okolo 8.13. 
Už se těším na středu.

Jakým typům mužů ženy nedokážou odolat?

7. listopadu 2010 v 22:07 | Juliana |  Vztahy a sex
Není žádným tajemstvím, že někteří muži jsou pro ženy neodolatelní, zatímco jiní stojí tiše v koutku a žádná dáma si jich ani nevšimne. Čím to ale je? Jde jen o vzhled, nebo musí z muže něco vyzařovat, aby byl pro opačné pohlaví "v kurzu"?

Podle odborníků je pro ženy u mužů důležitý nejen vzhled, ale také určité osobnostní vlastnosti, které zapříčiňují, že se ženy jejich v okolí úmyslně zdržují a vyhledávají jejich společnost.
Existuje prý celkem sedm typů mužů, kterým ženy z nějakého důvodu nemohou odolat. Aby byl muž úspěšný, měl by oplývat alespoň některými znaky z každé níže uvedené skupiny, uvedl server Askmen.com.
Pokud ale nepatříte ani do jedné skupiny a nemáte ani žádné z níže uvedených specifik, nezoufejte. I když uvedené vlastnosti podvědomě ženy přitahují, i tak nakonec záleží na povaze a charakteru daného muže. Mnohé ženy nakonec dávají stejně přednost "obyčejnějším" typům před výstavními modely.

Romantik 

Romantický a citlivý muž je nejen podle mnohých telenovel ideál pro každou ženu. Nosí ženě každou chvíli květiny a malé sladkosti, nevadí mu romantická večeře při něžném světle svíček. Své partnerce často volá, aby jí řekl, že na ni stále myslí, často projevuje své city.
Proč je tak neodolatelný: Každá žena je ráda oceňována a rozmazlována a romantik jí tento pocit jistě dopřeje. Nestydí se používat romantická gesta, aby dokázal, jak svou družku miluje.

Sebejistý muž

Dokonale se ovládá a je si jistý sám sebou. Na veřejnosti vystupuje velmi sebevědomě. Ve vztahu si je jistý sám sebou, nežárlí na jiné muže, necítí se ohrožen družčinými kamarády či kolegy z práce.
Proč je tak neodolatelný: Sebejistí muži všeobecně ženám více imponují. Pokud si tento muž myslí, že je skvělý, po nějaké době přenese tento pocit i na své okolí a na partnerku. Sebejistí muži nevyžadují od svých partnerek neustále slovo uznání, což je dělá ještě více žádanými.

Umělecký typ

Umělecky založení muži jsou spontánní a žijí pro daný okamžik. Často využívají svou kreativitu, aby s ní ženu dokonale oslnili (napíše pro partnerku píseň, namaluje jí obraz apod.).
Proč je tak neodolatelný: Každá žena má ráda pocit, že je jedinečná a zvláštní. Tím, že jí bude muž označovat či považovat za svou múzu nebo zdroj inspirace jí tento pocit jistě dopřeje. Ženy u těchto mužů velmi oceňují jejich kreativní mysl a také způsob, jakým je začleňují do umění.

Cizinec

Už jen ta představa, že je muž z nějaké vzdálené exotické země, vyvolává velkou vlnu vzrušení. Pokud k tomu má ještě neodolatelný přízvuk a šarm, není co řešit. Může mít sice trochu jiné společenské návyky a být trochu nepředvídatelný, možná je to ale právě to, co ženy na takovém vztahu přitahuje.
Proč je tak neodolatelný: Stoprocentním vítězem v přitažlivosti cizinců je charisma. Pokud se k tomu přidají ještě lichotky a sladká slovíčka v cizím jazyce, je o úspěch postaráno. Pokud ale zrovna neovládáte žádný cizí jazyk, nezoufejte. I když jsou vztahy s cizinci možná žhavější, často nevydrží delší dobu.

Pohodář

Pohodář je vždy doma tam, kam ho vítr zanese. Většinou nemívá nudný život, může se chlubit mnoha dobrodružstvími. Mezi takové patří často milovníci motorek, nebo cestovatelé, kteří rádi jezdí na poslední chvíli na zajímavá, někdy až nebezpečná místa. Často se ale neohlížejí na možné následky, žijí pro danou chvíli.
Proč je tak neodolatelný: Téměř každá žena, i když to veřejně nepřizná, má ráda, když je v muži kousek rebela. Možná by tajně chtěla být také taková. Bezstarostné typy mužů dávají ženám pocit, že jsou opět mladé a nespoutané. Ženy také láká představa, že by mohly takového muže ve vztahu zkrotit (i když to reálně není možné).

Inteligentní a zábavný

Podněcuje hovory, které jsou na intelektuální úrovni a očekává od okolí přiměřenou reakci. Svým osobitým smyslem pro humor dokáže ženu rozesmát, často dokáže hovořit příjemně a zajímavě i o naprosto nezáživných tématech.
Proč je tak neodolatelný: Pokud ve vztahu přetrvá i po letech notná dávka intelektu, může si být žena jistá, že ji neopustí, i když bude stárnout, a nebude už zdaleka tak přitažlivá jako dřív.

Pozorný, taktní typ

Rád podrží ženě dveře při vystupování z auta, při usazování v restauraci jí pomůže se židlí. Zaplatí za večeři, vždy ji doprovodí až domů. Soustředí se na ženiny city, řídí se podle ní, když chce jít dřív domů.
Proč je tak neodolatelný: Někteří muži si myslí, že takový "přecitlivělý a slušňácký" chlap přeci žádnou ženu zaujmout nemůže. Při prvním vztahu možná ne, ale pokud si žena projde několika špatnými vztahy, ráda přehodnotí své priority a bude nadšená, když tohoto muže najde. Pro krátkodobý vztah ženy většinou berou v potaz i nějaké to menší dobrodružství, nezávislost a riziko, co se ale týká dlouhodobějšího vztahu, chtějí muže, který k nim bude slušný a bude je respektovat.
Jak už bylo ze začátku řečeno, pokud se nepřiřadíte ani k jednomu konkrétnímu typu, nevadí. Jen mějte na paměti, jaké rysy a z jakých důvodů ženy upřednostňují. Zkuste si vybrat ten, který je vám nejblíže a vyzkoušejte ho. Ženy jistě ocení vaše nové já a i vy se pak možná budete cítit lépe.

ZDROJ:http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/211544-typy-muzu-kterym-zeny-neodolaji.html

Základní typy běžecké přípravy

4. listopadu 2010 v 18:31 | Juliana |  BĚH
- dlouhé běhy - budování potřebné vytrvalosti za nízké TF ( tepové frekvence )
- regenerační běh - slouží k potřebné regeneraci po náročném tréninku nebo závodu
- tempové běhy - rozvoj rychlosti a tempa,u kterého lze udržet kýženou rychlost při určité TF
- běh do kopce - jeden z nejlepších tréninků na rozvoj síly a výbušnosti
- intervalové běhy - běhání dané vzdálenosti za určitý čas + opakování ( 6 x 800 m,10 x 400 m,atd. )
- stupňovaný běh - začíná se při nízké rychlosti s nízkou TF,která se postupně zvyšuje a maxima se dosahuje na konci běhu.
Příklad:běh 5 km,časy na kilometr:4:30,4:10,3:55,3:30,3:20...vhodné pro rozvoj maximálního využití kyslíku VO2 max.
- a další:trénink maximální rychlosti,atletická abeceda,sprint

ZDROJ:behame.cz

Návštěvnost - 25. - 31.10.2010

1. listopadu 2010 v 11:13 | Juliana |  Návštěvnost blogu
Návštěvnost za minulý týden (25.10. 2010 - 31.10. 2010) je:
Pondělí: 35
Úterý: 26
Středa: 21
Čtvrtek: 6
Pátek: 11
Sobota: 7
Neděle: 12

Celkem: 118
Sice šla hodně dolů,ale nad stovku je to ještě slušné.
Moc vám děkuju.