Leden 2011

Jak být v posteli lepší než jeho ex?

30. ledna 2011 v 19:03 | Juliana |  Vztahy a sex

Bývalky jsou většinou ožehavé téma samo o sobě. Nechceme o nich slyšet, ale zároveň nás zajímají. Máme tendence se s nimi porovnávat, protože jsme přesvědčeny o tom, že to partner v duchu určitě dělá také. Pokud nás nejistota sžírá i v posteli, pak se sex s partnerem může proměnit v noční můru. Podle australského serveru Cleo přitom stačí tři kroky a váš miláček si na hrátky se svou ex už ani nevzpomene.

Rada 1: Na co myslet

V posteli nepřemýšlejte! Vypuďte z hlavy myšlenky na děti, nesplacené účty či nedej bože nesplněné úkoly v práci. Zažeňte míhající se myšlenky na každodenní povinnosti a vnímejte jen svého partnera.
Jacqueline Hellyerová ve své knize Tajemství sexu pro zaneprázdněné lidi radí zklidnit onen nekonečný monolog, jenž se odehrává při milování v hlavě a připomíná sexuální recenzi.
"Nekonečné přemítání o tom, zda to děláte správně, jestli si to partner užívá a jestli budete mít dnes orgasmus, často brání tomu užít si skvělý sex," říká Hellyerová. "Prostě se uvolněte, přestaňte milování rozebírat hlavou a soustřeďte se na to, co cítí vaše tělo. Sex vám pak bude fyzicky mnohem příjemnější, a také to posílí vaše pouto s partnerem."
Klinická psycholožka a sexuální terapeutka Janet Hallová, autorka knihy Sex-life Solutions, radí soustředit se na špičku klitorisu a na to, jak v něm tepe krev s tím, jak se nadechujete a vydechujete. Zkuste vystřídat tři dlouhé nádechy a tři krátké.
Velmi účinnou metodou, jak zažít skvělý sex, je představivost. Můžete si také představit své nejžhavější fantazie, to spolehlivě zvýší vzrušení předtím, než se spolu s partnerem zřítíte na matraci.

Rada 2: Co říkat

Stejně jako vám určitě udělá moc dobře, když vám partner řekne, že je vaše nahé tělo proklatě sexy, i většina mužů ocení nějakou tu větičku, která jim naznačí, že vypadají výborně, nebo že jsou přitažliví.
"Řekněte mu klidně nahlas, že je jeho penis úžasný a jak skvěle si to díky němu užíváte," radí doktorka Hallová. "Bude překypovat hrdostí a bude vám chtít způsobit to největší potěšení, jaké si umíte představit."
Je velmi důležité dát partnerovi najevo, že si užíváte to, co dělá. "Muži stejně jako ženy trpí pochybnostmi o sobě a nejvíc snad právě kvůli sexuálnímu výkonu," tvrdí Hellyerová. Podle ní se můžete vyjádřit slovy, ale snad ještě lepší jsou zvuky a řeč těla.
Muži mají rádi ženy, které jsou tak sebevědomé, že dokáží říct, co se jim v sexu líbí. Pokud partner netuší, co je pro vás to pravé, pořád ho budou hlodat pochybnosti a možná mu to zabrání cítit se po milování jako sexuální borec.
Proto se nebojte a řekněte si o to, co je vám příjemné. Možná si neuvědomuje, že vaše tělo není tělo jeho bývalky, a že to, co vadilo jí, může u vás vyvolat slastné zasténání.

Rada 3: Co dělat

To, že muži nemají příliš v oblibě předehru a chtějí jít rovnou na věc, je mýtus. Hellyerová tvrdí, že absolutním číslem jedna pro muže je úžasný a nadšený orální sex. "Kdybyste jej navrhly tisícovce mužů, 999 z nich by mělo za pár sekund kalhoty dole."
Nejlepším místem k hlavní náplni milování je pro vás ložnice, tam se totiž o něj budete moci plně postarat. "Většina mužů má ráda, když žena ví, co chce a převezme kontrolu nad věcí," říká Hellyerová. "Stále poslouchám, že už je nebaví být pořád hlavním iniciátorem."
"Chopte se proto iniciativy vy a zvolte pozici, při které partnera necháte jen přijímat. Máte-li odvahu, můžete použít i erotické pomůcky. A dejte si na čas. Tyto hry jsou totiž často velmi vzrušující."
Nenechte se zmást pornofilmy, ne vždy je rychlý a tvrdý sex tím jediným pravým. Pomalý rytmus je stejně dobrý a možná i lepší, neboť je intenzivnější. "Zkuste pohybovat pánví v malých kruzích, dopředu a dozadu a nahoru a dolů. Když váš partner bude chtít pohyb zrychlit ve snaze dosáhnout orgasmu, co nejdéle mu to nedovolte," popisuje techniku dosažení nezapomenutelného vyvrcholení Hellyerová.

ZDROJ: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/223521-tri-rady-jak-byt-v-posteli-lepsi-nez-partnerova-expritelkyne.html

Co znamená výraz ÓSPU?

30. ledna 2011 v 18:51 | Juliana |  2x týdně nové řecké slovo
Výraz číslo 16: óspu óσπu

vyslovujeme óspu
znamená dokud

Co znamená výraz EPITRÉPO?

30. ledna 2011 v 18:49 | Juliana |  2x týdně nové řecké slovo
Výraz číslo 15: epitrépo  επιτρéπο

vyslovujeme epitrépo
znamená dovolit

Moje první návštěva vernisáže - závěr

26. ledna 2011 v 22:40 | Juliana | 
Konečně jsem se dostala k tomu, abych dopsala článek o vernisáži, tedy vlastně dvou vernisážích, na Tři krále v knihovně. Mezitím jsem se v knihovně ocitla už dvakrát. Začínám mít obavy, že už to nedám dohromady, ale pokusím se.
Dala jsem si pauzu od zařazování knih a byla jsem se posadit na své oblíbené místo pár metrů za výpůjčním pultem. Jirka stál opřený o pult a zeptal se, jak se mám v novém roce. Tak jsem se mu svěřila s tím, jak na tom jsem a že se učím na přijímačky do Brna. Chtěl vědět, jestli zase na knihárnu. No samozřejmě, tohoto oboru já se jen tak nevzdám. Na to ho mám příliš ráda a moc mě baví. Jirka byl hned v obraze, co se týče přijímacích testů. Věděl, že tam potřebuju jen TSPéčka ( Testy studijních předpokladů ) a nic víc.
Tak jsme chvíli probírali ty testy. Svěřila jsem se, že když jsem viděla ukázku testů z numerického myšlení, udělalo se mi špatně. A víte, co mi na to řekl? Že prý to je na celých přijímačkách to nejlehčí. To mě dostalo, protože já vím, že pro mě je to ta nejtěžší možná část testů. Když Jirka je holt na matiku dobrý. Přemýšlím, že se jej příště pokusím přemluvit, aby mi s několika příklady pomohl. Jsem zvědavá, co mi na to řekne.
Taky jsem mu pogratulovala ke třetímu místu běžecké soutěže za celý rok. Je třetí za Slovácko a já mu to moc přeju. Loni mu to nevyšlo, protože se spousty závodů nezúčastnil. Byl tehdy čtvrtý. I když to je taky moc krásné umístění. Říkal mi, že byl tehdy nemocný. No nevím, ale letos mu to konečně zase vyšlo.
Pustila jsem se zase do řazení. Jirka šel do skladu pro časopisy a taky je řadil. Připadala jsem si opět jako na praxi. Ta spolupráce se mi moc líbila. Jenže teď už není Jirka můj vedoucí. Naštěstí. Samozřejmě to myslím v dobrém.
Uvědomila jsem si, že by bylo celkem vhodné, půjčit si nějaké knížky k přijímačkám. Nakonec jsem vzala rovnou čtyři.
V pět hodin se konala druhá vernisáž toho dne a já jsem se na ni chtěla jít zase podívat. Ale nakonec jsem si povídala u pultu s paní M.Č. o povolání zdravotní sestry a dalších tématech. Byla tam s námi chvíli i paní V. To je ta paní, co bývá u knihovny.
Později jsem se vrátila do šatny, kde jsem se nakonec rozhodla, že se na tu vernisáž půjdu přece jen mrknout. Potkala jsem tam i manžela paní šatnářky a též pana H., co se mnou kdysi na praxi dělal anketu.
Výstava fotografií stromů byla opravdu zajímavá. Prošla jsem si všechny fotky. Službu na této vernisáži měla nová zaměstnankyně z čítárny, V. Ještě jsem s ní skoro nemluvila, tak snad se příště seznámíme. Při prohlížení fotografií si mě a ještě jednu holku jeden starší pán vyfotil. Máme společnou fotku. Tak snad se mu líbila.
Venku na chodbě bylo malé občerstvení v podobě koláčků, které jsem snědla tři, a vína. Vzala jsem si červené. To mám radši. Pan H. si se mnou dokonce ťukl. V tu chvíli mi bohužel zazvonil mobil. Mamka mě prozvonila. Pomalu jsem dopila víno, které bylo skvělé a vrátila jsem se dolů.
I po jednou pohárku jsem cítila, že jsem pila alkohol. Já prostě moc nevydržím. V půjčovně se mě ptali, jak se mi líbilo na vernisáži. Bylo to tam vážně skvělé. Řekla jsem jim o koláčcích a Jirka musel vědět, jestli jsem si dala taky víno. No samozřejmě.
     Škoda, že už jsem spoustu věcí zapomněla, ale ještě vím, že chvíli před koncem pracovní doby přišla ta paní, která bydlí u knihovny, od manžela paní šatnářky konečně znám její příjmení. Začíná na V. Na chodbě s Jirkou probírala sport a olympiádu. Stěžovala si, že to málo sleduje. Bavili se tak několik minut a já jsem si všimla, jak Jirka mrkl na hodinky. Asi už to nemohl poslouchat. Taky už mohl být na cestě domů. Ale snažil se být trpělivý. Já jsem tam stála s nimi. Pak Jirka konečně vyšel nahoru a paní V., manžel paní šatnářky a já jsme ještě o něčem mluvili. Tam má paměť už bohužel nesahá. Nakonec se ještě nečekaně vynořil Jirka v bundě a s batohem na zádech. Ještě musel něco říct paní uklízečce. To bylo myslím poprvé, co jsem ho viděla vycházet z práce předem. Před odchodem se ještě znovu rozloučil a na adresu paní V. prohodil, že se polepší. Myslel tím ve sledování sportu v televizi.
Ten den jsem opět odcházela z knihovny až ve před třičtvrtě na devět. Pomohla jsem ještě se řazením knížek a popovídala jsem si s paní uklízečkou.
Hurá, konečně jsem to dala dohromady!Toto trvalo!

Co znamená výraz MATA?

26. ledna 2011 v 22:24 | Juliana |  2x týdně nové hindské slovo
Výraz číslo 48: mata  माता

vyslovujeme mata
znamená matka

Docela podobné, ne?

Co znamená výraz USHTRA?

24. ledna 2011 v 22:27 | Juliana |  2x týdně nové hindské slovo
Výraz číslo 47: ushtra  उष्ट्र

vyslovujeme uštra
znamená velbloud

návštěvnost e-shopu

24. ledna 2011 v 12:05 | Juliana
Návštěvnost za minulý týden (17.1. 2011 - 23.1. 2011) je:
Pondělí: 5
Úterý: 1
Středa: 1
Čtvrtek: 3
Pátek: 6
Sobota: 0
Neděle: 2

Celkem: 18
Moc Vám všem děkujeme.

nic moc návštěvnost ( 17. - 23.1.2011 )

24. ledna 2011 v 12:01 | Juliana |  Návštěvnost blogu
Návštěvnost za minulý týden (17.1. 2011 - 23.1. 2011) je:
Pondělí: 20
Úterý: 11
Středa: 21
Čtvrtek: 10
Pátek: 6
Sobota: 11
Neděle: 10

Celkem: 89

Já vím, není to nic moc, ale to je tím, že se tomuto blogu poslední dobou moc nevěnuju.
Děkuju moc všem, co sem minulý týden zavítali.

Juliana

Dnes slaví RICHARD "RICK" DEAN ANDERSON

23. ledna 2011 v 21:34 | Juliana |  Slavní slaví

       Všichni, kdo znáte Ricka Deana Andersona, a vědí, kdy se narodil, by si měli dnes vzpomenout na jeho narozeniny. A kolik let že už vlastně slavný MacGyver a Jack O'Neill vlastně má?
Uvěří mi někdo, když řeknu, že 61? Je to bohužel krutá realita, ale nikdo nemládneme. Rick se holt narodil v roce 1950 a na tom už nic změnit nemůže.
      Tak mu tedy spolu popřejmě hodně zdraví do dalších let, spoustu lásky jak od jeho milované dcery, tak ženy, se kterou mu to už doufám vydrží napořád. Vlastně ani nevím, jak je na tom nyní se vztahy, ale snad konečně najde tu pravou. A samozřejmě nesmíme zapomenout též na jeho hereckou kariéru. Jsem moc zvědavá na ten nový seriál, o kterém jsem nedávno někde četla.

      Takže Ricku, přeju ti jen to nejlepší!!!

Co znamená výraz ELÁCHISTA?

23. ledna 2011 v 21:24 | Juliana |  2x týdně nové řecké slovo
Výraz číslo 14:  eláchista  ελáχιστα

vyslovujeme eláchista
znamená minimálně

Trochu tamilské hudby

21. ledna 2011 v 21:38 | Juliana |  Co ráda poslouchám
Hrozně moc miluju indickou hudbu. To o mě jistě víte. Kromě hindské mám ovšem v oblibě též písničky v jazyce Tamil.

První písnička se jmenuje O aayiye aayiye a je z filmu Ayan ( 2009 )


  Další skvělou písničkou je Suttum vizhi z filmu Ghajini.A na závěr si dáme trochu rocku.
Adiyae Kolluthey z filmu Varanam Ayiram.


Mě se moc líbí všechny tři. 

A co vám?

Juliana

Co znamená výraz POTÓ?

21. ledna 2011 v 21:14 | Juliana |  2x týdně nové řecké slovo
Výraz číslo 13: potó  ποτó

vyslovujeme potó
znamená kořalka

Tak jsem tu!!

21. ledna 2011 v 21:03 | Juliana | 
Ahojky,

      nějak to tu zanedbávám, já vím. Je to poznat na návštěvnosti. Dnes pouhých 5 návštěv.
 To je tím, že jsem se pustila do zvelebování mého nového blogu o bižuterii. Konečně mám na něm dess. Je úžasný a moc se mi líbí. Ale já autorkou nejsem, tím je Labanda.
      Práce na novém blogu mě hodně baví. Dnes jsem přidala nějaké články s fotkami zboží. Hlavně náramky měly úspěch.
      Za dnešek mám zatím 36 návštěv, což je více než skvělé. Dokonce se 5 návštěvníků objevilo i v e-shopu. Dnes je prostě celkem prima den.
      Za chvíli sem hodím aspoň dva články. Další řecké slovíčko a nějakou hudbu. Nechte se překvapit.

 Juliana

Proč děláte pořád dokola totéž?

19. ledna 2011 v 19:21 | Juliana |  Jsem nesmělá,ale léčím se
Lidé mají, aniž si to většinou uvědomují, na čele napsáno, kdo jsou, takže často vyvolávají určitý typ reakcí a chování vůči své osobě - často přitahují nebo jsou přitahováni jedním a týmž druhem lidí. A tak po nějaké době vždy znovu zjišťují, že znovu a znovu prožívají stále tentýž příběh, který se opakuje, a oni nechápou proč. Pokud jim tento začarovaný kruh způsobuje bolest, musí se odhodlat a zapracovat na sobě, aby ho prolomili.
V průběhu let si Markéta našla několik snoubenců. Pořád stejný typ: zelenooký muzikant. Jen tak mimochodem, tahle Markéta nené zrovna žádný proutek, i když je velice přitažlivá. Vždy přijde s mužem tak pěkným, že byste z toho omdlela.
Markétini "snoubenci" se vyznačují, vedle hudebního nadání a zelené barvy očí, třemi typy neduhů: pijí, berou drogy a jsou bez práce. Někdy fetují, ale mají práci, jindy nepracují, ale nepijí. Jakmile se po jejím boku objevil nějaký nový muž - pokud byl ovšem k rozeznání od toho předchozího - stačilo ho podle toho ohodnotit na tříhvězdičkové škále jako restauraci - vždy získal buď dvě nebo tři.
Markéta konečně prozřela. Najednou už s nikým nechodila a vrhla se na terapii tak, jako se jiní dají na náboženství. Ještě se jí nepodařilo úplně odvrhnout zaběhnutý stereotyp "zelenookého odpadlíka", ale je to na dobré cestě - prožívá platonickou lásku s jedním lékařem... hnědookým, homosexuálním a závislým na opiátech!

Opakování scénářů, rutina a neochota k jakýmkoliv změnám, to jsou velmi rozšířené chyby. Kolik lidí kolem nás jimi trpí a myslí si, že se to nedá změnit? Rozhýbejte se, vy i vaše neurony!

Leonu celá léta fascinovali krásní vysocí bruneti, kteří se vyžívali ve svých niterních bojích. Až do dne, kdy si uvědomila, že to je přesný obrázek jejího otce. Začala chodit s ošklivými, zato intelektuálně založenými... Zase jako tatínek. Teď už se pomalu uzdravuje - dokáže se nechat svést neintelektuálním blonďákem, což je naprostý zvrat. Zjišťuje, že její vztahy s muži jsou mnohem příjemnější než dříve.

  ( čerpáno z knihy Jsem nesmělá, ale léčím se )

Hindi grammar

19. ledna 2011 v 15:43 | Juliana |  Hindská gramatika
Připravila jsem pro Vás dalších několik stránek s hindskou gramatikou.
Tak se mrkněte.

- znaky s diakritickým znaménkem
- nesamostatné znaky samohláskové
- visarg

hindi
- virám
- souhláskové skupiny s r

hindi

- přehled hlavních spřežek

hindi
hindi

Co znamená výraz PALNA?

19. ledna 2011 v 15:20 | Juliana |  2x týdně nové hindské slovo
Výraz číslo 46: palna  पलना

vyslovujeme palna
znamená kolébka

Přijďte omrknout můj nový blog

19. ledna 2011 v 15:18 | Juliana
 Kdo se chcete více orientovat ve světě bižuterie, dozvědět se i něco o její historii, podělit se o názory na jednotlivé bižuterní kousky a mít příležitost si i nějaký objednat, nechť zavítá na tuto adresu: www.bizuproradost.blog.cz
Velmi ráda Vás tam uvidím.

Juliana ( MadameBijou)

Co znamená výraz NAVNEET?

17. ledna 2011 v 19:11 | Juliana |  2x týdně nové hindské slovo
Výraz číslo 45: navneet   नवनीत

vyslovujeme navnýt
znamená máslo

Návštěvnost e-shopu s bižuterií

17. ledna 2011 v 17:59 | Juliana
Návštěvnost za minulý týden (10.1. 2011 - 16.1. 2011) je:
Pondělí: 7
Úterý: 3
Středa: 2
Čtvrtek: 0
Pátek: 1
Sobota: 2
Neděle: 1

Celkem: 16

Velice Vám i s mamkou děkujeme. Návštěvnost se o šest lidiček zvýšila.

Návštěvnost - 10.1. - 16.1. 2011

17. ledna 2011 v 17:50 | Juliana |  Návštěvnost blogu
Návštěvnost za minulý týden (10.1. 2011 - 16.1. 2011) je:
Pondělí: 34
Úterý: 36
Středa: 36
Čtvrtek: 24
Pátek: 23
Sobota: 11
Neděle: 18

Celkem: 182
To je super. Lidičky, moc Vám děkuju.

Co znamená výraz URANÓS?

16. ledna 2011 v 18:43 | Juliana |  2x týdně nové řecké slovo
Výraz číslo 12: uranós  uρανóσ

vyslovujeme uranós
znamená obloha

Malé oznamko - Mám nový blog

15. ledna 2011 v 20:24 | Juliana

Ahojky,

dnes jsem tu celý den nebyla, protože jsem se věnovala svému novému blogu, který vznikl včera.
Věnuje se pouze jedinému tématu - bižuterii a šperkům.
Najdete na něm různé rady a tipy, jak vybírat bižuterii, jak ji nosit, můžete hodnotit fotografie, které obsahují zboží, jež je možno zakoupit v našem e-shopu a též mi psát své názory na témata týkající se bižuterie.
Kromě toho se dozvíte i něco z teorie o jednotlivých druzích bižuterních korálků, ze kterých se bižuterie vyrábí.
S tímto blogem samozřejmě nekončím. Jen sem nebudu moc často přidávat. Blog nemá ještě ani rok, takže jej určitě nenechám jen tak.
Nový blog najdete na této adrese: www.bizuproradost.blog.cz
Kdo chcete, můžete jej omrknout. Zatím je tam 13 článků.

Juliana

Co znamená výraz CHRÓNOS?

14. ledna 2011 v 20:24 | Juliana |  2x týdně nové řecké slovo
Výraz číslo 11: chrónos  χρóνοσ

vyslovujeme chrónos
znamená rok


Náramky pro parádu

14. ledna 2011 v 11:36 | Juliana |  BIŽUTERIE
Děvčata a dámy,
nosíte rády náramky?

Můžete mít například tyto:

náramek
Za něj dáte pouhých 75 Kč + poštovné, které celý leden činí pouze 30 Kč.

Dále nabízíme:

náramek
Za 120 Kč + poštovné

náramek
Za 70 Kč + poštovné

Objednávat můžete na adrese http://www.mojebizuterie.svet-stranek.cz

Samozřejmě tam najdete spoustu dalších výrobků.

Přijďte se podívat!

Hezcí muži

13. ledna 2011 v 20:22 | Juliana |  Jsem nesmělá,ale léčím se
Žádná léčba se nevyrovná terapii krásným mužem! Tak proč ne právě vy?
"Neexistuje muž, který by byl mimo váš dosah, všechny je možné získat, je to jen otázka sebedůvěry a strategie," prohlásila Lucie.
Jenže velmi krásní muži vzbuzují strach - ženy si myslí, že ti pěkní jsou samozřejmě zadaní, takže to předem vzdají. Říkají si: "On je tak hezkej, já nejsem nic moc, když přijde na věc, bude zklamanej". A tak to ani nezkusí.
No tak, holky, jděte do toho!
Abyste získala hezkého muže, nesmíte mu vyprávět, jak se vám líbí - s tím ho všechny otravují už odmalička.
Leze mu na nervy, jak na něm každá visí pohledem.
Obdivujte jeho mozek. Krásní muži mívají snazší úděl - na rozdíl od jiných jim jejich krása napomáhá ke štěstí. Oni si to ale neuvědomují. Chtějí si myslet, že mají srdce a že je někdo zranil, stejně jako ostatní. Chudáčkové malí, potřebují trošku uznání.
Pozor, krásní jsou někdy hloupí a když se vám podaří sbalit krasavce, může se vám stát, že se najednou budete divit, s kým to vlastně jste. Celý večer dřiny pro něco takového!
Svést krásného muže je balzám na duši, který zahojí rány na uražené ješitnosti ženy.
Nevycházejte z předpokladu, že krásný muž je zákonitě nevěrný. Léčba pěkným chlapem skutečně funguje, je to zaručený recept. Na druhou stranu se vyvarujte ukvapené myšlence pojmout takového muže za manžela.

( z knihy Jsem nesmělá, ale léčím se )