Květen 2013

Jsem zvědavá na exkurzi

10. května 2013 v 22:49 | Juliana | 
Ahoj, jak se tu máte?
Aby se blog opravdu aspoň trochu rozjel, napadlo mě napsat článek o blížící se třídenní exkurzi.
Uskuteční se v rámci mého knihovnického studia na Karlově univerzitě v Praze. A už se jí nemůžu silně dočkat. Snad se do té doby z nemoci vzpamatuju, abych si ji mohla pořádně užít. Exkurze je povinná kvůli zápočtu, ale já ji beru vlastně jako takový vysokoškolský výlet. Konečně budu mimo Prahu a nebude to doma. :-)
A kam vlastně pojedeme? Nebude to jen jedno místo, což je fajn, protože já ráda jezdím na výlety, jen k tomu nebyla už dlouho příležitost ani čas. Vyučující nám poslala mailem plán celé exkurze.
Vyrážíme již příští týden v úterý 14. května. Nejdříve navštívíme knihovnu zámku Kačina. Já mám zámky ráda a jejich knihovny obzvlášť, takže už se nemůžu dočkat. Pro někoho by to asi byla obrovská nuda, dokonce i někteří z mých spolužáků knihovníků nejsou exkurzí zrovna nadšeni. Ale třeba si to nakonec taky užijí.
Další naše cesta povede do Univerzitní knihovny v Pardubicích. A jelikož to opravdu není klasický výlet, máme i nějaký úkol. Mailem jsme dostali otázky, na které se v jednotlivých knihovnách máme ptát a poté veškeré informace odevzdat spolužačce, která o tom sepíše článek do knihovnického časopisu IKAROS. Jsme rozděleni na skupinky. Já jsem s nejlepší kámoškou B. a ještě se dvěma. A máme zrovna ty Pardubice. Aspoň si to dříve odbudeme a budeme se pak už jen věnovat užívání si výletu. Po krajské knihovně v Pardubicích další den zamíříme do knihovny v Ústí nad Orlicí. Navštívíme rovněž Památník obětem internace. Poté budeme mít osobní volno, které můžeme využít třeba k návštěvě městského nebo vojenského muzea v Králíkách. No a třetí den, tedy 16. května, náš čeká ještě mj. knihovna v Hradci Králové. A někdy kolem půl páté odpoledne bychom měli přijet do Prahy.
Opravdu už se moc těším a věřím, že se mi to bude líbit. Co vy? Byli jste někdy třeba v těch Králíkách? Já tam budu úplně poprvé a mám toto místo spojené s postavou F.L.Věka od Aloise Jiráska, jelikož v Králíkách také byl. O to víc mě to místo láká.
Foťák sice s sebou mít nebudu, jelikož ho má doma mamka kvůli bižuterii, ale snad kámošky nějaké fotky věnují. Pak bych je sem hodila a napsala, jak jsem se měla.

Zatím se mějte.

Juliana

Těšte se na novou rubriku

4. května 2013 v 22:09 | Juliana |  Internetový přivýdělek
Jelikož jsem se rozhodla pokračovat ve svém tolik zbožňovaném ( mnou :-) ) blogu, je důležité přidat nějakou tu novou rubriku. A když se již tak dlouho snažím na netu o nějaký ten přivýdělek, rozhodla jsem se novou rubriku věnovat právě tomuto tématu. Co vy na to? Patříte taky mezi tu obrovskou část, co již na internetu vydělává na různých klikačkách a emailovkách? Tady získáte určitý přehled. Podělím se s vámi o své zkušenosti a třeba si navzájem pomůžeme. Ale na první článek ohledně přivýdělku si budete ještě muset počkat. Jsem pořád nemocná a nemám sílu psát tak často na blog. Navíc mám spoustu jiných povinností, které mi kvůli nemoci stojí. Ale slibuji, že se již brzy dalšího příspěvku dočkáte.

Mějte se a užijte si víkend.

Juliana

Staré dobré časy

1. května 2013 v 17:19 | Juliana | 
Dnes je výjimečný den. Není to vůbec tím, že je svátek. Jen jsem si uvědomila, že se blíží narozeniny jednoho člověka, kterého si velmi vážím. Snad se na mě nebude zlobit, že jsem si po tak dlouhé době nemohla uvědomit přesné datum. No, ale staré dobré komentáře na mém již skoro zapomenutém hindském blogu mě zachránily. :-) Při tom jsem si uvědomila, jak velmi mi chybí ty staré dobré časy. U komentářů jsem se ponořila do vzpomínek a docela se pobavila. Nějak to poslední dobou potřebuju. Mám toho moc do školy, jelikož mě čekají zkoušky a do toho jsem již několik dní nemocná. K doktorovi jsem nešla, zůstávám v Praze na koleji, kde ale chodím v pyžamu a županu. Není mi zrovna do smíchu, jelikož mi stojí práce, je mi zle a nestíhám. Ale při čtení oněch skvělých komentářů se mi v žilách opět rozproudil život a já dostala obrovskou chuť opět psát články. Nějak mi přišlo líto, že můj blog je již tak dlouho opuštěný a nic nového a zajímavého se tu neděje. A chtěla bych to těmito několika řádky napravit a do budoucna slíbit, že se k psaní opět s radostí a velkou chutí vrátím, jelikož je to něco, co mě už tak dlouho baví. Pořád se děje něco nového a je vážně obrovská škoda to nezvěčnit. Tak pokud se najde někdo, koho budou mé budoucí články zajímat, velmi ráda ho zde přivítám. Zatím se loučím a pokusím se věnovat svým školním restům. Držte mi pěsti.

Juliana