Únor 2016

ČTI, KOMENTUJ, BAV SE A VYDĚLÁVEJ

17. února 2016 v 17:09 | Juliana |  Internetový přivýdělek
Krásné odpoledne,
už jsem tu o tom jednou psala.
Loni v říjnu jsem objevila na internetu velmi dobrý přivýdělek. Spočívá v tom, že budete číst a komentovat články, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací z různých oblastí, vše, co vám může být nějak užitečné. Týká se to třeba zdravých potravin, výběru dovolené, slev na internetu a spoustu dalšího. Můžete se taky podělit o své názory a informace, zkušenosti. Denně můžete točit kolem štěstí, kde si můžete vytočit třeba slevu nebo body, které se vám připočtou do vašeho účtu a pak z nich budete mít peníze.
Sbíráte body za aktivitu a ty se vám zároveň v účtu zobrazují spolu s vydělanými penězi. Platí, že jeden bod je 50 haléřů. Výplatní minimum je 300 korun. Já mám od registrace už dvě výplaty a v březnu budu mít už třetí. Admin Radek je velmi ochotný a milý a píše velmi čtivé články. Určitě doporučuji.


Juliana

Pojďme spolu ušetřit

3. února 2016 v 18:59 | Juliana
Krásný večer,
chybí vám do výplaty peníze? Dnes vám prozradím pár tipů, které mi pomáhají nějakou tu korunku ušetřit. Nedávno jsem si zavedla "knihu" příjmů a výdajů. Je to velmi užitečná věc, když chcete vědět, kam vaše penízky mizí. Pomůže vám zjistit, za co nejvíce utrácíte a kde by se dalo ušetřit. Zapisujte si poctivě každý příjem i výdaj, i ten nejmenší. Vyplatí se to.
Dále jsem se naučila, že je důležité si hned po obdržení výplaty část peněz odložit stranou. Pokud máte bankovní účet, pořiďte si k němu i účet spořicí a jakmile vám přijde výplata, odešlete si na spoření její část. Nejlépe 10 %. Pokud máte výplatu menší, začněte po menších částkách. Hlavní je začít. Na peníze na spoření nesahejte, budete z nich mít každý měsíc úrok, i když nízký. Ale pořád jsou to peníze navíc.
Kdo nevěří bankám, může si odkládat peníze i doma. Já používám oba způsoby. Zavedla jsem si své domácí spoření
v hotovosti. Peníze se dají odkládat do obálek nebo do pokladniček. Možností je více a vy si jistě najdete tu svou. Taky jsem si rozdělila, na co budu šetřit. Hlavně je důležité založit si i obálku s finanční rezervou. Na peníze v ní se nesmí sahat. Ty jsou určeny jen pro mimořádné události, jako je třeba porouchaná pračka či auto, nebo ztráta zaměstnání či dlouhodobá nemoc apod. Nikdy totiž nevíte, co se může stát a proto je velmi riskantní nemít žádnou rezervu. Já si taky odkládám na jednotlivé potřeby, které mám. Když si chci něco koupit, prvně si na to našetřím. Pak si té věci budu taky více vážit.
Taky jsem si zavedla jednotlivé obálky, kam si odkládám peníze na jednotlivé splátky. Mám tak přehled o všem.
Do obchodu choďte vždy s předem připraveným nákupním seznamem. Vyhnete se tak tomu, že budete nakupovat bez rozmyslu věci, které vlastně nepotřebujete. A jak jsem psala
v příspěvku o skoncování se sladkostmi, vyhýbejte se regálům
s čokoládami a podobnými cukrovinkami. Útočí na vaši peněženku a vy to přece nemáte zapotřebí.
Já to mám tak, že si nakoupím velké zásoby trvanlivých potravin, jako je rýže, těstoviny, vločky, různé druhy koření apod. A to i na nějaký týden dopředu. Jednou za několik dní pak zajdu jen pro čerstvou zeleninu, ovoce či pečivo. Jinak využívám zásoby a tím méně utratím.
Nekupujte balenou vodu, která je zbytečně drahá. Pokud máte doma kvalitní vodu z vodovodu, dejte jí určitě přednost. Za vodu
z vodovodu zaplatíte rozhodně méně. Já osobně jsem ještě
v červnu neustále kupovala petky, ale přes prázdniny jsem se naučila na kohoutek a jsem spokojená.
Pokud rádi nakupujete přes internet, máte jedinečnou možnost ušetřit za své nákupy. Na internetu totiž existuje několik portálů, kde vám z vašich nákupů vrátí část peněz zpět a po naspoření určité částky si je můžete nechat poslat na svůj bankovní účet. Není to fajn? Tady máte několik stránek, které já osobně využívám.
1. vratné peníze - http://www.vratnepenize.cz/?ref=38587
2. plná peněženka - https://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/97529/
3. refundo - https://www.refundo.cz/?ref=4884
Vyberte si z nich, která vám nejvíc vyhovuje nebo používejte klidně i všechny. Je to jen na vás.
Je samozřejmě ještě mnoho způsobů, jak ušetřit peníze, ale na jeden příspěvěk to jistě stačí. Pokud zavedete do svého života aspoň několik z těchto tipů, určitě na konci měsíce nebudete mít prázdnou peněženku a nulu na účtu.
Přeji hodně štěstí a vytrvalosti ve spoření.

Juliana

Mocná síla jménem vděčnost

2. února 2016 v 10:29 | Juliana
Krásný den,
jste vděční za každodenní maličkosti nebo berete všechno jako samozřejmost? Máte pocit, že je zbytečné být za něco vděční? A co když vám řeknu, že je to právě vděčnost, která může změnit váš dosavadní život k lepšímu?
V životě jsou chvíle, kdy se vám něco nedaří, jste na něco nebo někoho naštvaní. To ale neznamená, že zase nebude líp. Záleží jen na tom, jak se na to budete dívat. Můžete si říkat, jak se vám nedaří, jak vám chybí to a ono. V tom případě nemůžete chtít, aby se vám začalo v životě dařit. Říká se tomu zaměřená pozornost. Čemu věnujete svoji pozornost, to roste. Vždycky máte na vybranou. Pokud chcete žít neustále v problémech, tak se na ně zaměřte a nikdy jich nebudete mít málo. Co se však radši věnovat tomu, co máte a být za to vděční? Není to nic složitého, právě naopak. A navíc se úplně změní váš pohled na všechno kolem vás.
A jak s tím začít? Já jsem si například začala psát deník vděčnosti. A jak vypadá? Každý večer je důležité si promítnout v hlavě celý den a zaměřit se na to hezké, co vás potkalo. Může to být naprosto cokoliv. Už vůbec fakt, že jste se ráno probudili a váš život dále pokračuje, stojí za poděkování. Mnoho lidí to štěstí nemá. Taky většinou máte co jíst a pít, střechu nad hlavou. Někoho potěší milý úsměv paní, kterou jste potkali na ulici. Jak říkám, vděční můžete být za cokoliv.
V deníku vděčnosti vždycky napíši datum a pak si čísluju jednotlivé vděčnosti.
např.: 1. Jsem vděčná za to, že mi dneska zavolala kamarádka, kterou jsem velmi dlouho neviděla. Bylo moc fajn s ní zase pokecat. Moc za to děkuji.
Nebo - 2. Jsem vděčná za to, že jsem dnes udělala tu zkoušku, ze které jsem měla takový strach. Nakonec to nebylo tak těžké, jak jsem si myslela. Děkuji za to.
Jde tu o to myslet na to, co se vám v životě daří a tak si to do života přitahovat ještě mnohem více. Když pořád jen myslíte na problémy, nikdy se jich nezbavíte. Takový je fakt.
A časem zjistíte, že se vám dějí jen samé dobré věci. Můj deník se denně rozrůstá o více a více hezkých událostí, jelikož jsem si je do života přitáhla. Člověk se pak i mnohem lépe cítí. Netvrdím, že se občas nevyskytnou problémy. Ty jsou běžnou součástí našich životů. Ale pokud v nich nevidíme jen "strašáky", máme tak mnohem větší šanci objevit jejich řešení.
Určitě si deník vděčnosti zaveďte. Stojí za to.
Pokud máte s deníkem vděčnosti svoje zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělíte v komentářích.

Přeji hodně splněných přání a otevřené srdce plné vděčnosti.

Juliana

Dejte sbohem sladkostem

1. února 2016 v 19:49 | Juliana |  Udělejte něco pro zdraví
Krásný večer,
je tu někdo z vás, kdo je závislý na sladkostech a neví, jak z toho ven? Když jdete do obchodu, nikdy nevynecháte regál s oplatky či čokoládami? A máte zájem na tom s tím skoncovat? Mám pro vás dobrou zprávu. Opravdu to jde. Neříkám, že je to snadné, to bych lhala. Já sama jsem s tímto druhem závislosti bojovala léta. Občas se mi podařilo na nějakou dobu přestat, ale nakonec jsem do toho znovu spadla. Je to stejné, jako každá jiná závislost.
Pak jsem si ale řekla: "DOST! Přece nebudu věčně dělat otroka svým chutím na sladké."
Co všechno mi tato závislost brala? Je toho víc.
- zdraví - je dokázáno, že cukr je hlavní potravou rakoviny, ze které má většina lidí strach a právem, dále se můžete dopracovat k cukrovce atd.
- peníze - když jsem na koleji neustále "musela" chodit pro oplatky a čokolády do předraženého automatu, moc peněz mi asi nezůstalo
- dobrý pocit sama ze sebe - ano, vždycky, když jsem si koupila něco sladkého, pocítila jsem výčitky svědomí a to se mi nelíbilo
Tak co tedy udělat, aby to všechno skončilo a vy mohli zase spokojeně žít i bez sladkostí?
V první řadě si musíte říct, PROČ se chcete zbavit závislosti na sladkostech.
Moje důvody:
1. Nechci se dopracovat k nějakému závažnému onemocnění, ať už k cukrovce či rakovině.
2. Chci ušetřit peníze na věci, co mi jsou opravdu k užitku - nejraději mám knihy o osobním rozvoji a online kurzy cizích jazyků.
3. Chci být na sebe hrdá, že jsem se dokázala zbavit tak dlouhodobé závislosti. Nikdy mi totiž nikdo nevěřil, že to opravdu dokážu, ale opravdu se to stalo a jsem za to moc vděčná.
Když znáte svá PROČ, pak je třeba začít pracovat na tom, jak ztratit chutě na sladké.
Řeknu vám, jak jsem to udělala já. Netvrdím, že to pomůže každému, každý jsme jiný, ale třeba vás alespoň inspiruji.
Jelikož mám velmi ráda různé druhy semínek - především lněná a slunečnicová, používám je místo něčeho sladkého. Dávám si je do všeho možného, do rýže, na chleba, do bílého jogurtu atd. Chutnají mi, udělám něco pro zdraví a ještě ušetřím, jelikož vyjdou mnohem levněji, protože zasytí a nemáte po nich potřebu se ještě ohlížet po nějakém tom cukroví. Sladkosti právě fungují tak, že po jejich snězení máte potřebu sníst další a další. Vím, o čem mluvím, v automatu jsem uměla nakupovat i dvakrát chvíli po sobě.
Do obchodu choďte vždy najezení a obloukem se vyhněte "sladkým" regálům. Časem si všimnete, že ani nemáte potřebu je vyhledávat. Proč taky, je vám mnohem lépe bez nich.
Vysněte si nějakou věc, kterou si chcete pořídit a uspořte si na ni peníze. Bude vás to motivovat a bude vám líto ty peníze vyhodit za sladkosti, které vám k ničemu nejsou.
Samozřejmě je též důležitá vhodná strava, která způsobí, že chutě na sladké mít nebudete. Především celozrnné pečivo, ovoce - jablka, pomeranče, meruňky, švestky atd., dále zelenina, hlavně kořenová, taky saláty, rajčata, papriky, zelí či brokolice. Já jsem se taky dala na bílé jogurty.
A nakonec upozorněte své nejbližší, že končíte se sladkostmi, aby vám nedělali chutě a nenabízeli vám třeba bonboniéru.
Někdo máte třeba problém se svou váhou, i to je velmi dobrý motiv pro skoncování se sladkostmi.
Věřím, že dosáhnete své svobody a dáte sbohem závislosti na sladkostech. Tedy rozhodně vám to přinese mnohem více, než kdybyste se neustále cpali všemi těmi čokoládami, dorty či oplatky.
Kdo prožil nebo prožívá podobnou situaci, podělte se o ni
v komentářích.

Přeji všem "závislákům", ať jim sladkosti přestanou otravovat život a obírat je o peníze.

Juliana

OBNOVUJI BLOG

1. února 2016 v 15:29 | Juliana
Milí přátelé a blogeři,
rozhodla jsem se po pár letech opět pustit do psaní blogu. Za ta léta jsem se naučila spoustu nových věcí a ráda bych se o ně s vámi podělila. Design ponechám stejný, ale časem budou nějaké úpravy v rubrikách atd. Myslím, že se máte na co těšit. Mám vám co předat.
Pro začátek bych vás chtěla pozvat na jedny úžasné stránky, které jsou plné velmi zajímavých a leckdy i vtipných článků, které vás upozorní na spoustu věcí, které by vám mohly být užitečné. Různé nové webové stránky, e-shopy, zajímavosti
z oblasti zdravé výživy a mnoho dalšího. A to nejlepší na tom je, že si můžete za čtení a komentování vydělat i skutečné peníze. Já již obdržela dvě výplaty a velmi doporučuji. Admin Radek je velmi sympatický a ochotný člověk a věřím, že si jej oblíbíte stejně jako já. Píše opravdu úžasným způsobem a jeho články mi vždycky něco dají a nemyslím tím jenom peníze.

Odkaz na stránky najdete v menu v oblíbených odkazech pod názvem ZAJÍMAVOSTI A RŮZNÁ DOPORUČENÍ.


Přeji hodně zdaru a budu se těšit v dalším článku.

Juliana