Pojďme spolu ušetřit

3. února 2016 v 18:59 | Juliana
Krásný večer,
chybí vám do výplaty peníze? Dnes vám prozradím pár tipů, které mi pomáhají nějakou tu korunku ušetřit. Nedávno jsem si zavedla "knihu" příjmů a výdajů. Je to velmi užitečná věc, když chcete vědět, kam vaše penízky mizí. Pomůže vám zjistit, za co nejvíce utrácíte a kde by se dalo ušetřit. Zapisujte si poctivě každý příjem i výdaj, i ten nejmenší. Vyplatí se to.
Dále jsem se naučila, že je důležité si hned po obdržení výplaty část peněz odložit stranou. Pokud máte bankovní účet, pořiďte si k němu i účet spořicí a jakmile vám přijde výplata, odešlete si na spoření její část. Nejlépe 10 %. Pokud máte výplatu menší, začněte po menších částkách. Hlavní je začít. Na peníze na spoření nesahejte, budete z nich mít každý měsíc úrok, i když nízký. Ale pořád jsou to peníze navíc.
Kdo nevěří bankám, může si odkládat peníze i doma. Já používám oba způsoby. Zavedla jsem si své domácí spoření
v hotovosti. Peníze se dají odkládat do obálek nebo do pokladniček. Možností je více a vy si jistě najdete tu svou. Taky jsem si rozdělila, na co budu šetřit. Hlavně je důležité založit si i obálku s finanční rezervou. Na peníze v ní se nesmí sahat. Ty jsou určeny jen pro mimořádné události, jako je třeba porouchaná pračka či auto, nebo ztráta zaměstnání či dlouhodobá nemoc apod. Nikdy totiž nevíte, co se může stát a proto je velmi riskantní nemít žádnou rezervu. Já si taky odkládám na jednotlivé potřeby, které mám. Když si chci něco koupit, prvně si na to našetřím. Pak si té věci budu taky více vážit.
Taky jsem si zavedla jednotlivé obálky, kam si odkládám peníze na jednotlivé splátky. Mám tak přehled o všem.
Do obchodu choďte vždy s předem připraveným nákupním seznamem. Vyhnete se tak tomu, že budete nakupovat bez rozmyslu věci, které vlastně nepotřebujete. A jak jsem psala
v příspěvku o skoncování se sladkostmi, vyhýbejte se regálům
s čokoládami a podobnými cukrovinkami. Útočí na vaši peněženku a vy to přece nemáte zapotřebí.
Já to mám tak, že si nakoupím velké zásoby trvanlivých potravin, jako je rýže, těstoviny, vločky, různé druhy koření apod. A to i na nějaký týden dopředu. Jednou za několik dní pak zajdu jen pro čerstvou zeleninu, ovoce či pečivo. Jinak využívám zásoby a tím méně utratím.
Nekupujte balenou vodu, která je zbytečně drahá. Pokud máte doma kvalitní vodu z vodovodu, dejte jí určitě přednost. Za vodu
z vodovodu zaplatíte rozhodně méně. Já osobně jsem ještě
v červnu neustále kupovala petky, ale přes prázdniny jsem se naučila na kohoutek a jsem spokojená.
Pokud rádi nakupujete přes internet, máte jedinečnou možnost ušetřit za své nákupy. Na internetu totiž existuje několik portálů, kde vám z vašich nákupů vrátí část peněz zpět a po naspoření určité částky si je můžete nechat poslat na svůj bankovní účet. Není to fajn? Tady máte několik stránek, které já osobně využívám.
1. vratné peníze - http://www.vratnepenize.cz/?ref=38587
2. plná peněženka - https://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/97529/
3. refundo - https://www.refundo.cz/?ref=4884
Vyberte si z nich, která vám nejvíc vyhovuje nebo používejte klidně i všechny. Je to jen na vás.
Je samozřejmě ještě mnoho způsobů, jak ušetřit peníze, ale na jeden příspěvěk to jistě stačí. Pokud zavedete do svého života aspoň několik z těchto tipů, určitě na konci měsíce nebudete mít prázdnou peněženku a nulu na účtu.
Přeji hodně štěstí a vytrvalosti ve spoření.

Juliana
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama